Przeciągnij-i-upuść oraz widok dzielony w Outlook na iPada

Przeciągnij-i-upuść oraz widok dzielony w Outlook na iPada

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:21
20.10.2020
2228 wyświetleń

Przeciąganie i upuszczanie, choć kojarzy nam się głównie z Windows, zostało wynalezione przez Jefa Raskina, najbardziej znanego z pracy nad pierwszym projektem Macintosha dla Apple. Oryginalnie paradygmat nosił nazwę click-and-drag, a dopiero później został przemianowany na drag-and-drop. Przez wiele lat metoda ta była domeną desktopów, a od niedawna zyskuje popularność także na urządzeniach mobilnych.

Z powodu technicznych ograniczeń, takich jak wcześniej brak ekranu dotykowego, a później małe ekrany i możliwość wyświetlania tylko jednej aplikacji za jednym razem, metoda przeciągnij-i-upuść była i nadal jest rzadko spotykana na smartfonach. Co innego tablety, zwłaszcza te pozwalające otwierać więcej aplikacji obok siebie. Surface Duo, który leży gdzieś pomiędzy tymi kategoriami, pozwala już otwierać dwie aplikacje na osobnych ekranach lub też podzielić jedną aplikację na dwa panele i przeciągać między nimi zawartość. Taka funkcjonalność zawitała teraz do Outlook na iPadOS. Stało się to możliwe za sprawą widoku dzielonego.

Aktualizacja klienta poczty na tablety Apple'a wprowadza możliwość dołączania plików i obrazów poprzez ich przeciąganie z OneDrive, Plików, Zdjęć, Safari i Outlooka, gdy używamy ich obok siebie na iPadzie. Przeciąganie elementów wewnątrz samego Outlooka nie jest już zupełną nowością, bowiem trafiło do niego w zeszłym miesiącu. Również widok dzielony został wprowadzony wcześniej w tym roku.

Inną nowością jest przeciąganie i upuszczanie kontaktów z Wyszukiwania do listy odbiorców. Jak czytamy w opisie w App Store:

Podziel swój widok, aby zmaksymalizować swoją produktywność. Możesz teraz dołączać pliki i obrazy, przeciągając je i upuszczając z OneDrive, Plików, Zdjęć, Safari i załączników e-mail w Outlook, gdy używasz widoku dzielonego na iPadzie. Możesz też przeciągać i upuszczać kontakty z Wyszukiwania na listę odbiorców.

Aktualizacja podnosi numer wersji Outlook do 4.60.0. Jest ona już dostępna do pobrania z App Store.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-outlook-for-ipados-now-lets-you-drag-and-drop-files-in-split-view

Polecamy również w kategorii Apple