Przechwytywanie zawartości strony w Edge z nowym trybem przewijania

Przechwytywanie zawartości strony w Edge z nowym trybem przewijania

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:56
06.04.2021
773 wyświetlenia

W zeszłym roku Microsoft wprowadził do swojej przeglądarki narzędzie o nazwie Przechwytywanie zawartości sieci Web, którego działanie pokazywaliśmy w dwóch artykułach: o tym, jak zrobić zrzut ekranu fragmentu strony w Edge z użyciem wyboru swobodnego i jak zrobić zrzut ekranu całej strony. Oba te sposoby umożliwiają przewinięcie strony, aby objąć obszary znajdujące się poza pojedynczym ekranem. Tylko co ze stronami, które mają więcej niż jeden obszar do przewijania? Odpowiedzią jest kolejny tryb związany z przechwytywaniem, który właśnie został oddany do testów.

Nowy tryb nosi nazwę Subscroller area selection i można go włączyć w edytorze flag Edge Insider na Windows, macOS i Linux. Pozwala on użytkownikom zaznaczać sekcje do przewijania podczas używania WebCapture (przechwytywania zawartości) i SmartCopy (inteligentnego kopiowania).

Subscroller w Edge

Brzmi to dobrze na papierze, ale rezultaty nie są póki co zadowalające. Subscroller to funkcja eksperymentalna, która wymaga jeszcze mocnego dopracowania. Na ten moment efekty wyglądają mniej więcej tak:

Subscroller

Nawet jeśli podczas swobodnego zaznaczania można wybrać obszar, który będzie przewijany, to zrzut ekranu jest rozciągnięty i nie obejmuje całego przewiniętego fragmentu. Nie jest to specjalnym zaskoczeniem. Również w innych przeglądarkach to się zdarza, czy to w ich własnych narzędziach do robienia zrzutów, czy w rozszerzeniach. Jest to obszar, który naprawdę wymaga poprawy, i mamy nadzieję, że wkrótce zacznie to działać, jak należy.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/edge-web-capture-tool-is-getting-sophisticated-subscroller-option/

Polecamy również w kategorii Edge