Menu kategorii
 • Program zgodności starszych aplikacji Microsoft App Assure obejmuje wsparciem Windows 365

  Program zgodności starszych aplikacji Microsoft App Assure obejmuje wsparciem Windows 365

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  15:03
  03.08.2021
  1553 wyświetlenia

  W dniu wczorajszym Microsoft ogłosił ogólną dostępność Windows 365 i podał cennik subskrypcji. Usługa jest dostępna również dla klientów z Polski — więcej szczegółów na ten temat znajdziecie w linkowanym artykule. Teraz zajmiemy się jednym z aspektów Windows 365, jakim jest zgodność starszych aplikacji. Jak wiadomo, wiele firm do tej pory korzysta z oprogramowania wydanego w czasach Windows 7 czy Windows 8. Czy będzie ono dalej działać na Cloud PC? Okazuje się, że tak! Odpowiadać za to ma między innymi program App Assure.

  App Assure to program Microsoftu uruchomiony w 2018 roku. Został zaprojektowany, by zapewnić, że firmy mogą dalej używać swoich aplikacji bez jakichkolwiek problemów z kompatybilnością. A gdy takowe się pojawią, Microsoft będzie pracował z daną firmą, by je rozwiązać. Od czasu powstania programu Microsoft konsekwentnie rozszerzał zakres jego działania, obejmując m.in. Windows 10 na ARM, a także Windows 11. Kolejnym etapem jest rozszerzenie wsparcia na Windows 365.

  Jeśli chodzi o Windows 365, App Assure już tu jest, by pomóc Wam w uzyskaniu zgodności aplikacji! Rozszerzenie zakresu programu App Assure jest kolejnym krokiem, jaki czyni Microsoft, by dalej spełniać złożoną Wam obietnicę zgodności aplikacji. Microsoft zobowiązany jest do zapewnienia, że Wasze aplikacje działają na ostatnich wersjach naszego oprogramowania: aplikacje, które działają na Windows 7/8.1/10, będą działać na Windows 365. A w przypadku, gdy aplikacja nie działa, nasi inżynierowie App Assure naprawią to bez dodatkowych opłat w kwalifikującej się subskrypcji.
  — Eleanor Falla, App Assure Program Manager w Microsoft

  App Assure został uruchomiony w październiku 2018 roku, by dać użytkownikom nowszych systemów pewność, że ich aplikacje będą działać na Windows 10. Od tamtego czasu złożył obietnicę zgodności dla Windows 10 na ARM, Windows 11, Microsoft Edge i Azure Virtual Desktop, aby rozwiązać problemy ze zgodnością aplikacji i umożliwić klientom biznesowym dalsze ich używanie.

  Microsoft App Assure

  Microsoft zapewnia również, że w przypadku napotkania problemów z kompatybilnością inżynierowie z działu App Assure:

  • Pomogą w rozwiązaniu problemu i identyfikacji zasadniczej przyczyny.
  • Pokierują klienta, pomagając zaradzić problemowi ze zgodnością aplikacji.
  • Nawiążą kontakt z zewnętrznymi, niezależnymi dostawcami oprogramowania (ISV) w imieniu klienta, aby skorygować część ich aplikacji, tak by pozostawała funkcjonalna na na najnowszych wersjach produktów Microsoftu.
  • Pracować z zespołami inżynierii produktów w Microsoft, by usunąć bugi w produktach.

  Jesteśmy zobowiązani nie tylko w pomocy Wam w znalezieniu rozwiązania problemów ze zgodnością Waszych aplikacji, ale również do dołożenia wszelkich starań, współpracując z naszymi zespołami inżynierskimi, by znaleźć i naprawić podstawową przyczynę, a tym samym kontynuować ulepszanie naszych produktów — dodaje PM App Assure, Eleanor Falla. Jak można skorzystać z programu? Microsoft zachęca do odwiedzenia strony aka.ms/AppAssureRequest bądź wysłania e-maila na achelp@microsoft.com i przekazania requestu dotyczącego pomocy ze zgodnością aplikacji na Windows 365 Cloud PC. Klient zostanie przypisany do dedykowanego managera App Assure.

  Microsoft już wcześniej zapewniał, że 99% aplikacji będzie działać w Windows 10 i Office 365 ProPlus, a w razie problemów pomoże je rozwiązać bez dodatkowych opłat. Według najnowszych statystyk wskaźnik zgodności (App Compability Rate) wynosi aż 99,62%. Gigant podał również, że do tej pory ocenionych zostało 809.792 aplikacji, zidentyfikowano 3.116 problematycznych aplikacji, odblokowano 89,5 mln urządzeń, udało się zapobiec ponad 43,6 mln "eskalacji help desku" i umożliwiono klientom oszczędność 7,54 mld dolarów. Program sprawdza się więc znakomicie!


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/fasttrack-app-assure-blog/app-assure-now-supports-app-compatibility-on-windows-365/ba-p/2601208

  Polecamy również w kategorii Windows 365