Windows 365 już ogólnodostępny! Sprawdzamy cennik usługi

Windows 365 już ogólnodostępny! Sprawdzamy cennik usługi

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:47
02.08.2021
4928 wyświetleń

Windows 365 — nowa usługa dostarczająca Windows 10 i (w niedalekiej przyszłości) Windows 11 poprzez chmurę — zgodnie z zapowiedzią stał się dziś ogólnodostępny dla firm wszystkich rozmiarów. Usługa jest dostępna w formie subskrypcji i przeznaczona dla pracowników każdego rodzaju: od stażystów, poprzez pracowników kontraktowych, kończąc na deweloperach oprogramowania i projektantach przemysłowych. Windows 365 zabiera system operacyjny do Microsoft Cloud i w bezpieczny sposób streamuje go na urządzenia firmowe wraz z aplikacjami, danymi i ustawieniami. Podejście to tworzy nową kategorię na styku sprzętu i oprogramowania w świecie hybrydowym: Cloud PC.

Cloud PC opiera się na technologii chmury, aby dostarczać proste, bezpieczne i pełne doświadczenie Windows 10 lub Windows 11 pracownikom firm niezależnie od ich lokalizacji lub posiadanego urządzenia. Windows 365 zapewnia błyskawiczne ładowanie systemu i pozwala strumieniować wszystkie spersonalizowane aplikacje, dane, narzędzia oraz ustawienia z chmury na urządzenia końcowe należące do różnych platform, w tym Windows, Mac, iPad, Android, a wkrótce też Linux. Doświadczenie użytkownika jest spójne, nie ważne, na jakim urządzeniu. Dzięki temu, że stan danej instancji Cloud PC pozostaje taki sam nawet przy zmianie urządzenia, pracownicy mogą w każdej chwili wrócić do tego, na czym skończyli.

Przy okazji dzisiejszej premiery Microsoft opublikował nowe materiały, wliczając w to wideoporadnik dla administratorów na temat konfiguracji i instalacji Windows 365 oraz artykuły wprowadzające w Windows 365 Enterprise i Windows 365 Business (wszystkie treści w języku angielskim). Edycje te różnią się przeznaczeniem i ceną. W tabelach poniżej podajemy najważniejsze różnice zarówno w cenach, jak i funkcjonalności:

Windows 365 Business Windows 365 Enterprise
Ograniczenie Do 300 użytkowników
Cennik — najsłabsza konfiguracja 20 USD na użytkownika z pojedynczym rdzeniem wirtualnym, 2 GB RAM i 64 GB pamięci z Windows Hybrid Benefit (24 USD bez benefitu)

70,70 zł miesięcznie (lub 58,91 zł przy subskrypcji rocznej) z Hybrid Benefit w onex.store
20 USD na użytkownika z pojedynczym rdzeniem wirtualnym, 2 GB RAM i 64 GB pamięci

75,04 zł miesięcznie w onex.store
Cennik — najlepsza konfiguracja 158 USD z ośmioma rdzeniami wirtualnymi, 32 GB RAM i 512 GB pamięci z Hybrid Benefit (162 USD bez benefitu)

592,06 zł miesięcznie z z Hybrid Benefit w onex.store
158 USD z ośmioma rdzeniami wirtualnymi, 32 GB RAM i 512 GB pamięci

592,06 zł miesięcznie w onex.store

Windows Hybrid Benefit pozwala firmom aplikować ich istniejące licencje do usług w chmurze. Jeśli chodzi o ceny, na razie są dostępne tylko dla rynku amerykańskiego. W najbliższym czasie podamy więcej szczegółów na temat polskiego cennika Windows 365! Tymczasem sprawdźmy jeszcze inne różnice między dwoma podstawowymi edycjami usługi.

Funkcjonalność Windows 365 Business Windows 365 Enterprise
Click–to-provision na stronie produktu X
Konfiguracja "No-domain" X
Samoobsługowe rozwiązywanie problemów — reset X
"Cloud Save" (minimalizacja magazynu Azure i potencjalnie OneDrive dla Firm) X X
Samoobsługowe aktualizacje X
Integracja z Drukowaniem uniwersalnym X
Niestandardowe obrazy X
Zarządzanie obrazami (magazynowanie, replikacja, wdrażanie) X
Dostarczanie, zarządzanie i scenariusze z przewodnikiem w oparciu o zasady Microsoft Endpoint Manager X
Zgłaszanie i monitorowanie analityki punktu końcowego X
Alerty dotyczące stanu urządzenia i stanu operacyjnego X
Połączenie z on-premise (sieci, aplikacje, zasoby) + diagnostyka X
Zaawansowane rozwiązywanie problemów i zarządzanie urządzeniem w oparciu o Microsoft Endpoint Manager X

Dziś, 2 sierpnia 2021 roku, Windows 365 stał się ogólnodostępny dla firm wszystkich rozmiarów, również w Polsce. Klienci z naszego kraju mogą już nabyć usługę w sklepie onex.store!

Tymczasem zapraszamy do lektury naszych tekstów o najważniejszych cechach tej nowej oferty, wliczając w to artykuł o zapowiedzi na Inspire 2021, artykuł o logowaniu, instalacji i bezpieczeństwie Windows 365 oraz przegląd funkcji Windows 365, które są wspierane (bądź nie) w zależności od platformy.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/windows-it-pro-blog/announcing-the-general-availability-of-windows-365/ba-p/2595481

Polecamy również w kategorii Windows 365