Menu kategorii
 • Windows 365 już ogólnodostępny! Sprawdzamy cennik usługi

  Windows 365 już ogólnodostępny! Sprawdzamy cennik usługi

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  19:47
  02.08.2021
  4553 wyświetlenia

  Windows 365 — nowa usługa dostarczająca Windows 10 i (w niedalekiej przyszłości) Windows 11 poprzez chmurę — zgodnie z zapowiedzią stał się dziś ogólnodostępny dla firm wszystkich rozmiarów. Usługa jest dostępna w formie subskrypcji i przeznaczona dla pracowników każdego rodzaju: od stażystów, poprzez pracowników kontraktowych, kończąc na deweloperach oprogramowania i projektantach przemysłowych. Windows 365 zabiera system operacyjny do Microsoft Cloud i w bezpieczny sposób streamuje go na urządzenia firmowe wraz z aplikacjami, danymi i ustawieniami. Podejście to tworzy nową kategorię na styku sprzętu i oprogramowania w świecie hybrydowym: Cloud PC.

  Cloud PC opiera się na technologii chmury, aby dostarczać proste, bezpieczne i pełne doświadczenie Windows 10 lub Windows 11 pracownikom firm niezależnie od ich lokalizacji lub posiadanego urządzenia. Windows 365 zapewnia błyskawiczne ładowanie systemu i pozwala strumieniować wszystkie spersonalizowane aplikacje, dane, narzędzia oraz ustawienia z chmury na urządzenia końcowe należące do różnych platform, w tym Windows, Mac, iPad, Android, a wkrótce też Linux. Doświadczenie użytkownika jest spójne, nie ważne, na jakim urządzeniu. Dzięki temu, że stan danej instancji Cloud PC pozostaje taki sam nawet przy zmianie urządzenia, pracownicy mogą w każdej chwili wrócić do tego, na czym skończyli.

  Przy okazji dzisiejszej premiery Microsoft opublikował nowe materiały, wliczając w to wideoporadnik dla administratorów na temat konfiguracji i instalacji Windows 365 oraz artykuły wprowadzające w Windows 365 Enterprise i Windows 365 Business (wszystkie treści w języku angielskim). Edycje te różnią się przeznaczeniem i ceną. W tabelach poniżej podajemy najważniejsze różnice zarówno w cenach, jak i funkcjonalności:

  Windows 365 Business Windows 365 Enterprise
  Ograniczenie Do 300 użytkowników
  Cennik — najsłabsza konfiguracja 20 USD na użytkownika z pojedynczym rdzeniem wirtualnym, 2 GB RAM i 64 GB pamięci z Windows Hybrid Benefit (24 USD bez benefitu)

  70,70 zł miesięcznie (lub 58,91 zł przy subskrypcji rocznej) z Hybrid Benefit w onex.store
  20 USD na użytkownika z pojedynczym rdzeniem wirtualnym, 2 GB RAM i 64 GB pamięci

  75,04 zł miesięcznie w onex.store
  Cennik — najlepsza konfiguracja 158 USD z ośmioma rdzeniami wirtualnymi, 32 GB RAM i 512 GB pamięci z Hybrid Benefit (162 USD bez benefitu)

  592,06 zł miesięcznie z z Hybrid Benefit w onex.store
  158 USD z ośmioma rdzeniami wirtualnymi, 32 GB RAM i 512 GB pamięci

  592,06 zł miesięcznie w onex.store

  Windows Hybrid Benefit pozwala firmom aplikować ich istniejące licencje do usług w chmurze. Jeśli chodzi o ceny, na razie są dostępne tylko dla rynku amerykańskiego. W najbliższym czasie podamy więcej szczegółów na temat polskiego cennika Windows 365! Tymczasem sprawdźmy jeszcze inne różnice między dwoma podstawowymi edycjami usługi.

  Funkcjonalność Windows 365 Business Windows 365 Enterprise
  Click–to-provision na stronie produktu X
  Konfiguracja "No-domain" X
  Samoobsługowe rozwiązywanie problemów — reset X
  "Cloud Save" (minimalizacja magazynu Azure i potencjalnie OneDrive dla Firm) X X
  Samoobsługowe aktualizacje X
  Integracja z Drukowaniem uniwersalnym X
  Niestandardowe obrazy X
  Zarządzanie obrazami (magazynowanie, replikacja, wdrażanie) X
  Dostarczanie, zarządzanie i scenariusze z przewodnikiem w oparciu o zasady Microsoft Endpoint Manager X
  Zgłaszanie i monitorowanie analityki punktu końcowego X
  Alerty dotyczące stanu urządzenia i stanu operacyjnego X
  Połączenie z on-premise (sieci, aplikacje, zasoby) + diagnostyka X
  Zaawansowane rozwiązywanie problemów i zarządzanie urządzeniem w oparciu o Microsoft Endpoint Manager X

  Dziś, 2 sierpnia 2021 roku, Windows 365 stał się ogólnodostępny dla firm wszystkich rozmiarów, również w Polsce. Klienci z naszego kraju mogą już nabyć usługę w sklepie onex.store!

  Tymczasem zapraszamy do lektury naszych tekstów o najważniejszych cechach tej nowej oferty, wliczając w to artykuł o zapowiedzi na Inspire 2021, artykuł o logowaniu, instalacji i bezpieczeństwie Windows 365 oraz przegląd funkcji Windows 365, które są wspierane (bądź nie) w zależności od platformy.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/windows-it-pro-blog/announcing-the-general-availability-of-windows-365/ba-p/2595481

  Polecamy również w kategorii Windows 365