Menu kategorii
 • Proces aktywacji produktu Windows XP

  Proces aktywacji produktu Windows XP

   Microsoft
  Microsoft
  00:00
  21.03.2006
  169585 wyświetleń

  W celu aktywacji systemu Windows XP należy odszukać klucz produktu (Product Key) podany na Certyfikacie Autentyczności (Certificate of Authenticity COA).
  Aktywacja przebiega w 5 następujących krokach:

  1. Postępować zgodnie z komunikatem przypominającym o aktywacji

  O potrzebie aktywacji przypominają komunikaty wyświetlane na ekranie. Aktywacja jest konieczna po upływie 30-dniowego okresu karencji. Jeżeli aktywacja nie zostanie dokonana, po upływie okresu 30 dni korzystanie z systemu operacyjnego będzie niemożliwe. Zalecane jest dokonanie aktywacji niezwłocznie, bez czekania na upływ karencji. Pozwoli to uniknąć nieplanowanych utrudnień (jak choćby problemy z połączeniami w danej chwili) i niepotrzebnych przestojów w pracy.

  2. Wybrać preferowaną metodę aktywacji

  Należy wybrać metodę aktywacji. W przypadku aktywacji produktu Windows XP za pośrednictwem Internetu, należy upewnić się, że przed uruchomieniem Kreatora aktywacji, komputer jest połączony z Internetem. Może się to odbywać przez sieć lokalną, mającą dostęp do Internetu, albo przez odpowiednio skonfigurowane połączenie modemowe. Gdy komputer jest już połączony z Internetem, po uruchomieniu Kreatora aktywacji i wybraniu odpowiednich opcji, identyfikator instalacji zostanie przesyłany automatycznie do centrum aktywacji firmy Microsoft. Alternatywnie, użytkownik może połączyć się telefonicznie z regionalnym centrum obsługi i dokonać aktywacji w toku rozmowy z przedstawicielem biura obsługi klienta. Połączenie jest bezpłatne w krajach, gdzie istnieje taka możliwość.

  3. Przetworzenie identyfikatora instalacji

  Po przesłaniu identyfikatora instalacji, zostaje on zweryfikowany i wydany zostaje identyfikator potwierdzenia.

  4. Odebranie identyfikatora potwierdzenia

  Odebrany identyfikator potwierdzenia jest wprowadzany automatycznie w przypadku aktywacji przez Internet lub ręcznie w przypadku aktywacji telefonicznej.

  5. Aktywacja produktu

  Po wprowadzeniu identyfikatora potwierdzenia, produkt zostaje aktywowany.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Aktywacja