Menu kategorii
 • Problemy z dźwiękiem w Windows 10 po ostatnim Patch Tuesday. Jak to naprawić?

  Problemy z dźwiękiem w Windows 10 po ostatnim Patch Tuesday. Jak to naprawić?

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  21:02
  12.09.2019
  1213 wyświetlenia

  Coś za długo było dobrze i niestety Microsoft powrócił chyba do niechlubnej tradycji aktualizacji, które mają naprawiać, a psują jeszcze bardziej. Po kolejnych problemach z wyszukiwarką zauważono jeszcze coś — problemy z dźwiękiem. Doświadcza ich część użytkowników Windows 10 1903 po zainstalowaniu aktualizacji zbiorczej KB4515384 (kompilacja systemu 18362.356). Na szczęście znane jest rozwiązanie.

  Problemy z dźwiękiem mogą zacząć się natychmiast po ukończeniu aktualizacji. Niektórzy zgłaszają, że poziom głośności spadł tak drastycznie, że jedynym wyjściem pozostało wycofanie aktualizacji. Przeinstalowywanie sterowników ponoć też nic nie daje. Pasek głośności pozostaje na miejscu, lecz sygnał wyjściowy jest tak słaby, że nie sposób go sensownie wzmocnić na standardowych głośnikach. Niektórzy twierdzą, że głośność działa normalnie w przeglądarkach i YouTube, ale nie w aplikacjach i grach. Dźwięk w grach może być też pozbawiony basów. Te niecodzienne problemy zostały już przez Microsoft rozpoznane. Nim ukaże się poprawka, można spróbować zaradzić im samodzielnie:

  1. Prawym przyciskiem myszy klikamy ikonę Dźwięk na pasku zadań i wybieramy Otwórz ustawienia dźwięku.
  2. W sekcji Powiązane ustawienia klikamy Panel sterowania dźwiękiem.
  3. Na karcie Odtwarzanie klikamy prawym przyciskiem myszy domyślne urządzenie i wybieramy Właściwości.
  4. Na karcie Zaawansowane zmieniamy Format domyślny na 16-bitowy (Jakość DVD).
  5. Klikamy OK, by zatwierdzić zmiany.

  Problemy z dźwiękiem w Windows 10

  Zaprezentowany wyżej sposób powinien zadziałać, ale ma jedną wadę — obniżenie rozdzielczości z 24 na 16 bitów powoduje spadek jakości dźwięku. Dla audiofila to sprawa niedopuszczalna, ale na głośnikach czy słuchawkach z niższej półki prawdopodobnie nie zauważymy nawet różnicy.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/microsofts-latest-patch-tuesday-updatekb4515384-for-windows-10-1903-breaks-audio-on-some-pcs/

  Polecamy również w kategorii Windows 10