Problemy z czułością nacisku pióra Surface Pen w Surface Pro 7 i Pro X

Problemy z czułością nacisku pióra Surface Pen w Surface Pro 7 i Pro X

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:34
27.02.2020
501 wyświetlenie

Zeszłoroczne nowości z serii Surface Pro, czyli modele 7 i X, mają problem z obsługą rysika. Został on szeroko opisany na forach Reddit i Microsoft Community, ale sam gigant nie potwierdził jeszcze, że jest go świadomy. Użytkownicy zgłaszają niewłaściwe rozpoznawanie Surface Pen, gdy na ekranie spoczywa dłoń. Wówczas poziom rozpoznania nacisku spada z 4096, który jest normalny, do 5-20, co znacznie pogarsza doświadczenie korzystania z pióra.

Część użytkowników twierdzi, że wymieniła egzemplarze Surface Pro 7 i Pro X na nowe, jednak i w nich problem się powtórzył. Jak pisze jeden z nich:

Też mam ten problem regularnie. Czasem pióro wydaje się skakać dokoła o ponad 5 mm, co sprawia, że strasznie trudno jest pisać. Niestety, gdy zadzwoniłem do wsparcia, nie wiedzieli o tym problemie. Ponieważ były też inne problemy, wysłali mi już drugi Surface Pro 7, który ma dokładnie te same problemy.

Jeszcze inny użytkownik dzieli się podobną historią. Jako posiadacz Surface Pro 7 (i7, 16GB, 512GB SSD) doświadcza dokładnie tego samego. Nie ma natomiast problemów z przesunięciem wprowadzania względem punktu przyłożenia. Zmiana rozpoznawanego nacisku występuje zarówno przy zasilaniu bateryjnym, jak i sieciowym.

Póki co pozostaje czekać na odpowiedź Microsoftu. Ten bada też inne raporty, dotyczące pękających ekranów Surface Laptop 3. W ich przypadku dodatkowym utrudnieniem (dla użytkowników) jest fakt, że pęknięcie nie jest przewidziane w umowie gwarancyjnej jako wada fabryczna. A jak zostanie rozwiązana sprawa Surface Pen? Tu spodziewalibyśmy się aktualizacji firmware'u.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsofts-newly-launched-surface-products-create-trouble-for-users/

Polecamy również w kategorii Surface Pro