Menu kategorii
 • Prezentacje na spotkaniach Teams można wyświetlać bezpośrednio z PowerPoint

  Prezentacje na spotkaniach Teams można wyświetlać bezpośrednio z PowerPoint

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  16:18
  21.04.2021
  1586 wyświetleń

  W kanale Windows Current Channel (Preview) ukazał się nowy build Office Insider o numerze 13901.20216 (wersja 2104). Aktualizacja wprowadza garść nowości dla użytkowników Excela, PowerPointa, Teams i Outlooka. Nowe możliwości obejmują importowanie z tablic dynamicznych, prezentowanie w Teams bezpośrednio z PowerPoint i sugestie wyszukiwania. Pełna lista zmian poniżej.

  Excel

  Importowanie danych z tablic dynamicznych

  Można już użyć narzędzi z sekcji Pobieranie i przekształcanie danych (ze wstążki Dane), aby importować i wyczyścić dane pochodzące z tablic dynamicznych w bieżącym skoroszycie.

  PowerPoint

  Wyświetlanie prezentacji na spotkaniu Teams bezpośrednio z PowerPoint

  Wyświetlanie prezentacji na tradycyjnych spotkaniach stacjonarnych było (i nadal pozostaje) bardzo proste. Wystarczy kliknąć jeden przycisk albo nacisnąć klawisz F5 (co innego podłączenie rzutnika - hehe). Dziś wielu użytkownikom może być z tym trudniej, jako że większość spotkań odbywa się w trybie zdalnym. Właśnie do nich kierowana jest nowa funkcja wbudowana w PowerPointa.

  Prezentacja PowerPoint w Microsoft Teams

  Obecnie, choć najczęściej nie znajdujemy się w tym samym pomieszczeniu, co pozostali rozmówcy i odbiorcy prezentacji, nasz styl pracy może pozostać łatwy i intuicyjny. Od teraz kliknięcie przycisku Prezentuj w Teams ("Present in Teams") w PowerPoint jest jedynym wymaganym krokiem, by wyświetlić prezentację uczestnikom spotkania Microsoft Teams!

  Outlook

  Otrzymywanie sugestii plików przy wyszukiwaniu

  Aby szybciej znaleźć pliki, wystarczy zacząć wpisywać ich tytuły w polu Wyszukaj. Outlook dostarczy sugestie wszystkich powiązanych plików. Możemy również wyszukiwać czyjeś imiona i nazwiska lub nazwy plików, jeśli je pamiętamy.

  Na sam koniec warto jeszcze przypomnieć o innej ważnej funkcji, która ułatwia życie prelegentom na spotkaniach zespołów. Chodzi mianowicie o widok prezentera — popularną funkcję w PowerPoint, która dostarcza widok prezentacji wraz z notatkami na ekranie komputera, podczas gdy widownia ogląda jedynie przeznaczone dla niej slajdy. Od niedawna widok ten jest zintegrowany z Microsoft Teams.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://insider.office.com/en-us/releasenotes/windows/slow

  Polecamy również w kategorii Office 365