Praca z plikami w Outlook

Praca z plikami w Outlook

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
00:00
13.03.2018
1384 wyświetlenia

Wymiana plików to jeden z podstawowych elementów pracy zespołowej. I chociaż Office 365 posiada grupę usług umożliwiających taką wymianę bez konieczności stosowania poczty elektronicznej, to wysyłanie plików właśnie w postaci załączników wciąż jest bardzo popularną metodą. W tym poradniku krótko omówimy, jak pracować z plikami w mobilnej aplikacji Microsoft Outlook dla systemu Android.

Każda wiadomość zawierająca załącznik w aplikacji Microsoft Outlook i innych klientach pocztowych oznaczona jest symbolem spinacza. To dla każdego jasny sygnał, że wiadomość zawiera plik lub kilka plików.

Wiadomość z załącznikiem

Po otwarciu wiadomości uzyskamy dostęp do treści oraz listy dodanych załączników. Załączone pliki oznaczone są ikoną kojarzoną z programem, w którym system proponuje otwarcie pliku, nazwą, rozszerzeniem oraz rozmiarem.

Załącznik w otwartej wiadomości e-mail

Wybór przycisku strzałki wywoła nowe okno, w którym będziemy mogli wybrać miejsce zapisu pliku. Najczęściej jest to pamięć wewnętrzna urządzenia lub podłączona do niego karta pamięci.

Menu wyboru akcji załącznika

Naciśnięcie i przytrzymanie wybranego załącznika spowoduje otwarcie go w skojarzonym programie, który zainstalowany jest na urządzeniu. Jeżeli robimy to po raz pierwszy, system zaproponuje nam kilka aplikacji, które obsługują dany format pliku. W przypadku rozszerzenia docx będzie to domyślna aplikacja Dokumenty lub program Microsoft Word.

Menu wyboru akcji załącznika

Tworząc nową wiadomość w aplikacji mobilnej Microsoft Outlook, również możemy dodawać załączniki. Na ekranie edytora wystarczy wybrać ikonę spinacza. Następnie wyświetlony zostanie nowy panel, w którym musimy wybrać źródło pliku. Do wyboru mamy cztery opcje. Wybierz z plików przeniesie nas do ostatnio otwieranych elementów skojarzonych z naszym kontem Office 365 i OneDrive. Wybierz z plików urządzenia pozwala wybrać nam plik zapisany w pamięci telefonu lub na karcie zewnętrznej. Zrób zdjęcie umożliwia zrobienie nowego zdjęcia i automatyczne przekazanie go do wiadomości w postaci pliku graficznego. Wybierz ze zdjęć przeniesie nas do galerii, skąd będziemy mogli wybrać grafikę lub grupę plików graficznych do załączenia w wiadomości.

Panel dodawania załącznika do wiadomości

Panel dodawania załącznika do wiadomości


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Outlook na Androidzie