Menu kategorii
 • Powstaje wersja Microsoft Teams na ARM64

  Powstaje wersja Microsoft Teams na ARM64

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  19:30
  26.08.2020
  1409 wyświetleń

  Właściciele urządzeń ARM z Windows 10 mogli zauważyć, że Teams nie działa tak wydajnie, jak na klasycznych pecetach z procesorami Intel i AMD. Jest tak dlatego, że aplikacja działa poprzez emulację Win32 lub w przeglądarce. Do dzisiaj nie ma natywnej aplikacji Teams dla urządzeń ARM64, takich jak Surface Pro X, ale wkrótce ma się to zmienić.

  W aktualizacji na forum UserVoice przedstawicielka Microsoft wyjaśniła, że trwają już prace nad taką wersją.

  Z przyjemnością ogłaszamy, że pracujemy obecnie nad stworzeniem natywnej wersji ARM64 Teams. Udostępnimy aktualizację, gdy tylko będzie dostępna.
  — Alex (Teams Engineering, Microsoft Teams)

  Dla przypomnienia — zespół Electron ogłosił, że jego open source'owy framework został przekompilowany dla Windows na ARM w 2019 roku. Od tego czasu Microsoft nie poruszał już tematu dostarczenia Teamsów dla ARM64. Aż do teraz. Ewidentnie nie ma żadnych ram czasowych, w których moglibyśmy się spodziewać tej wersji. Niemożliwe jest też ocenienie postępów prac. Tak czy inaczej są one już na dobrej drodze.

  Sądząc po sekcji komentarzy na forum UserVoice, sporo użytkowników cieszy się z takiego obrotu spraw. Z drugiej strony nietrudno oprzeć się wrażeniu, że natywne aplikacje ARM64 powinny były być dostępne już w chwili premiery urządzeń typu Surface Pro X, przynajmniej jeśli chodzi o te najbardziej kluczowe, których wydajność w emulatorze pozostawia wiele do życzenia.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-confirms-arm64-version-of-microsoft-teams-is-in-the-works

  Polecamy również w kategorii Teams