Menu kategorii
 • Porządki poprzez archiwizacje

  Porządki poprzez archiwizacje

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  26.08.2006
  4930 wyświetleń

  Podczas korzystania z systemu Windows XP tworzymy wiele plików. Setki kopiujemy z płyt, dyskietek. Na naszym dysku twardym tworzymy zbiór swoich dokumentów, świadczących o naszej pracy. W pewnym momencie zauważamy, że na partycjach zaczyna brakować wolnego miejsca. Oczywiście można robić porządki poprzez kasowanie starych, niepotrzebnych danych. My jednak tego nie zalecamy O wiele rozsądniejsze jest archiwizowanie plików. Można robić to poprzez przenoszenie dokumentów na płyty CD. My jednak pokażemy inny sposób. Mianowicie stare dokumenty spakujemy zmniejszając tym samym miejsce zajmowane przez nie. Nie skasujemy ich, nadal będziemy mieli do nich bardzo łatwy dostęp.

  Zacznijmy od wyboru plików. W naszym przypadku będzie to folder rok2004, w którym zawarta są dokumenty z ubiegłych dwunastu miesięcy. Klikamy na nasz katalog prawym przyciskiem myszy i z menu wybieramy kolejno Wyślij do oraz Folder skompresowany (.zip).

  W wyniku tych działań na dysku posiadamy dwa zbiory zawierające te same dane. Jeden z nich jest spakowany drugi natomiast nie. Ten drugi możemy skasować nie będzie on nam już więcej potrzebny. Na woluminie posiadamy zarchiwizowany folder zip, w którym są wszystkie nasze dokumenty z poprzedniego katalogu. A jak z niego korzystać? Całkowicie normalnie. używamy go tak samo jak każdego innego folderu w systemie.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Komputerowe porządki