Poprawione ustawienia dźwięku i nowa ikona Ustawień w Windows 10 (build 20170 w Dev Channel)

Poprawione ustawienia dźwięku i nowa ikona Ustawień w Windows 10 (build 20170 w Dev Channel)

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:21
15.07.2020
3071 wyświetlenie

Dziś w kanale deweloperów (Dev Channel, czyli dawnym Fast Ring) ukazała się nowa kompilacja Windows 10 o numerze 20170. Na liście zmian znajdziemy m.in. poprawione ustawienia dźwięku, ulepszone wyszukiwanie na pasku zadań, nową ikonę Ustawień zgodną z ostatnimi zmianami w menu Start, a także zestaw poprawek.

Co nowego w kompilacji 20170 w Dev Channel?

Poprawione doświadczenie ustawień dźwięku

W toku przenoszenia niektórych ustawień z Panelu sterowania do aplikacji Ustawienia jedno z nich właśnie zostało ulepszone. Teraz na stronie Ustawienia > System > Dźwięk > Zarządzaj urządzeniami dźwiękowymi zobaczymy, które urządzenie jest domyślne, a jeśli któreś nie jest, można to w tym miejscu włączyć. Również na tej stronie wybierzemy domyślne urządzenie do komunikacji.

Microsoft zaktualizował również mikser głośności, który zawiera teraz link do indywidualnych ustawień dźwięku każdej aplikacji. Pozwala to np. przekierować urządzenia wyjścia dźwięku dla poszczególnych aplikacji.

Ulepszone wyszukiwanie na pasku zadań

Systemowa wyszukiwarka na pasku zadań została wzbogacona o dwie nowe funkcje. Kliknięcie przycisku wyszukiwania lub wykonanie skrótu Win + S otworzy zaktualizowany panel wyszukiwania. Nowy układ z dwiema kolumnami zapewni lepszą czytelność, a także dostęp do szybkiego wyszukiwania, gdzie zobaczymy lokalną pogodę, wiadomości i inne informacje. Aby znaleźć inne wyniki z Sieci lub przejść bezpośrednio do witryny, wystarczy napisać na pasku wyszukiwania. Nowy układ dostępny jest na rynkach z włączonymi Quick Searches, wliczając w to USA, Australię, Kanadę, Chiny, Francję, Niemcy, Indie, Japonię, Meksyk, Hiszpanię i Wielką Brytanię.

Wyszukiwarka

Aktualizacje dla deweloperów

Windows SDK jest teraz udostępniany nieprzerwanie z Dev Channel. Gdy nowa wersja OS ukazuje się w tym kanale, korespondujący z nią SDK również zostaje wydany.

Aktualizacja ikonografii w Windows

Na początku lipca w Windows 10 w kanale Dev zmienił się design menu Start, który odtąd jest bardziej jednolity. Dotyczy to również tła za ikonami na "kafelkach" i samych ikon w stylu Fluent. W tej kompilacji Insiderzy zobaczą nową ikonę Ustawień, która prezentuje się świetnie na jasnym lub ciemnym tle.

Ustawienia

Poprawki i inne zmiany

 • Microsoft Launcher v6 stał się ogólnodostępny!
 • W toku prac nad poprawą niezawodności funkcja zachowania otwartych okien Notatnika po restarcie systemu lub aktualizacji zostaje tymczasowo wyłączona.
 • Eksperymentalna implementacja Transport Layer Security (TLS) 1.3 została włączona domyślnie w tej kompilacji.
 • Rozwiązano problem z miganiem podczas zmiany rozmiaru okien aplikacji przypiętych do krawędzi ekranu w trybie tabletu.
 • Rozwiązano problem występujący w IME — przytrzymanie lewego przycisku myszy prowadziło do zawieszenia wprowadzania.
 • Rozwiązano problem z głównym suwakiem głośności w ustawieniach dźwięku, który przestawał działać po usunięciu i ponownym sparowaniu niektórych urządzeń Bluetooth.
 • Rozwiązano problem z powiadomieniami o aktualizacjach, które nie pojawiały się w ogóle lub pojawiały się wielokrotnie w krótkich odstępach czasu.
 • Rozwiązano problem z pisaniem, które nie działało na niektórych klawiaturach w poprzednim buildzie.
 • Rozwiązano problem z działaniem klawiszy modyfikatorów, takich jak Shift i CTRL, w sesjach pulpitu zdalnego.
 • Rozwiązano problem z otwieraniem menu Start.
 • Rozwiązano problem z przedłużającym się czasem wylogowywania.
 • Rozwiązano problem z przyciemniającym się ekranem po aktualizacji do poprzednich buildów.

Znane błędy i problemy

 • Microsoft pracuje nad naprawą problemu z uruchamianiem niektórych gier z Microsoft Store, chronionych przez Easy Anti-Chet.
 • Microsoft pracuje nad poprawką błędu, który prowadzi do wysypania się systemu i niebieskiego ekranu z błędem HYPERVISOR_ERROR.
 • Microsoft bada raporty o zawieszaniu się procesu aktualizacji przez dłuższy czas przy próbie instalacji nowego builda.
 • Menedżer zadań może wskazywać na zużycie CPU rzędu 0.00 GHz w zakładce Wydajność.
 • Trwają prace nad dostrojeniem animacji kafelków w menu Start, by uniknąć błysków kolorów.
 • Microsoft bada raporty o niedziałającym trybie uśpienia u niektórych Insiderów.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2020/07/15/announcing-windows-10-insider-preview-build-20170/

Polecamy również w kategorii Listy zmian w kompilacjach