Menu kategorii
 • Podział sesji Teams na mniejsze grupy już dostępny w wersji Preview

  Podział sesji Teams na mniejsze grupy już dostępny w wersji Preview

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  18:54
  07.09.2020
  1716 wyświetleń

  Pośród wielu tegorocznych zapowiedzi dla Teams znalazła funkcję Breakout Rooms, która pozwoli organizatorom podzielić uczestników na mniejsze grupy, w których mogą np. omawiać pomysły, robić burze mózgów, uczyć się i dyskutować. Jej ogólnej dostępności spodziewamy się jesienią bądź też w ostatnim kwartale tego roku. Tymczasem można ją już testować w wersji zapoznawczej.

  Breakout Rooms to potężne narzędzie do dzielenia połączeń wideo lub audio na odrębne sesje do prowadzenia dyskusji w mniejszych grupach. Pozwala organizatorom spotkań przypisywać uczestników do pokoi i dodawać, zmieniać nazwę oraz usuwać wirtualne pokoje. Trzeba pamiętać, że ikona Breakout Rooms jest widoczna tylko dla organizatora. Znajduje się ona w prawym górnym rogu, obok menu "...". Jej kliknięcie spowoduje otwarcie okna Create Breakout Rooms, w którym można skonfigurować opcje, takie jak liczba tworzonych pokoi (1-50) i automatyczne albo ręczne przypisywanie uczestników.

  Virtual Breakout Rooms w Microsoft Teams

  Wirtualne pokoje stają się dostępne dla uczestników dopiero po ich utworzeniu i rozpoczęciu dyskusji przez organizatora. Następnie organizator może zamknąć pokoje, aby przywrócić użytkowników do wcześniejszego, pełnego spotkania. Zostaną oni powiadomieni o zamknięciu dyskusji i poproszeni o opuszczenie pokoju. Funkcjonalność ma być dostępna również dla klientów edukacyjnych. W takich scenariuszach nauczyciele będą mogli podzielić uczniów na mniejsze grupy lub dyskusje w ramach istniejącego spotkania. Dostępne będą opcje ręcznego lub losowego przypisywania uczniów do grup, przenoszenia ich między pokojami, wysyłania zaproszeń i przywracania uczniów do głównego spotkania, gdy będą gotowi.

  W harmonogramie zmian w Microsoft 365 funkcjonalność widnieje jako obecnie rozwijana, a planowana data ogólnej dostępności to październik 2020 roku. Aktualnie mogą ją testować tylko użytkownicy wersji zapoznawczej.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-teams-breakout-rooms-feature-rolling-out-in-preview

  Polecamy również w kategorii Teams