Menu kategorii
 • Podsumowanie grudniowych nowości w Microsoft Teams

  Podsumowanie grudniowych nowości w Microsoft Teams

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  21:52
  05.01.2021
  950 wyświetleń

  Jak zapewne pamiętacie, zeszły rok obfitował w niespotykaną wcześniej ilość nowości w Microsoft Teams. Najważniejsze z nich przytoczyliśmy w naszym Podsumowaniu roku 2020, teraz natomiast zajmiemy się bardziej szczegółowym podsumowaniem samego grudnia, który (choć może trudno jeszcze w to uwierzyć) już za nami. Posiłkujemy się tu miesięcznym podsumowaniem od Microsoftu, którego najważniejsze punkty streścimy w dalszej części tekstu.

  Co nowego: Spotkania

  Virtual Breakout Rooms

  Virtual Breakout Rooms, czyli wirtualne pokoje, to sposób dla organizatorów spotkań na podzielenie uczestników na mniejsze grupy, by mogli w nich dyskutować i prowadzić sesje burzy mózgów. Wirtualny pokój może zostać utworzony w spotkaniu Teams lub na kanale spotkania, a organizatorzy mogą łatwo przeskakiwać między pokojami, publikować ogłoszenia we wszystkich pokojach za jednym zamachem i sprowadzić wszystkich uczestników z powrotem do wspólnej sesji. Wszystkie pliki z Virtual Breakout Rooms mogą być udostępniane w głównym spotkaniu i pozostają dostępne po jego zakończeniu na czacie spotkania.

  Powiadomienia po zbliżającym się końcu spotkania

  Microsoft Teams powiadamia uczestników spotkania na pięć minut przed jego planowanym końcem. Powiadomienie wyświetla się na ekranie przez 10 sekund i znika bez interakcji użytkownika (można je odrzucić wcześniej). Pozwala to lepiej zapanować nad czasem, by przykładowo nie spóźnić się na kolejne spotkanie. Powiadomienie ukazuje się we wszystkich planowanych spotkaniach prywatnych i kanałów. Nie wymaga ono zakończenia spotkania, a jedynie informuje o planach.

  Teams

  Nowy interfejs przed dołączeniem do spotkania

  Microsoft ulepszył doświadczenie przed dołączeniem do spotkania Teams. Zawiera ono teraz łatwiejsze do odnalezienia ustawienia dźwięku, wideo i konfiguracji urządzenia. Wcześniej, aby zmienić np. urządzenie, trzeba było przejść do ustawień. Teraz można to skonfigurować dużo szybciej.

  Teams

  Wsparcie dla nowych języków przy tłumaczeniu na żywo

  Tłumaczenia spotkań na żywo w czasie rzeczywistym obsługuje teraz japoński, koreański, francuski (Kanada), hiszpański (Meksyk), chiński tradycyjny, szwedzki, niderlandzki, włoski, hindi, portugalski (Brazylia) i rosyjski jako języki wejściowe, które mogą być tłumaczone na ponad 50 różnych języków.

  Limit 20 tysięcy uczestników przedłużony do czerwca 2021

  Live Events w Microsoft 365 — czyli wydarzenia na żywo hostowane w Teams, Stream i Yammer — od maja mogą pomieścić 20 tysięcy uczestników. Możliwość tą wydłużono do 30 czerwca 2021 roku. W szczególności pozwala to na:

  • Uczestnictwo 20 tys. osób w wydarzeniu na żywo
  • Możliwość jednoczesnego hostowania 50 wydarzeń w jednym wdrożeniu
  • 16 godzin czasu trwania pojedynczej transmisji

  Co nowego: Połączenia

  Połączenia na wiele numerów

  Zobaczymy teraz w prawym końcu nagłówka czatu podzielony przycisk połączenia audio/wideo. Wyświetla on wiele numerów pojedynczego kontaktu, co pozwala łatwiej zobaczyć wszystkie dostępne numery, na które można wykonać połączenie.

  Teams

  Napisy na żywo w połączeniach 1:1

  Jeżeli przebywamy w hałaśliwym otoczeniu albo czegoś nie dosłyszeliśmy, napisy generowane na żywo pozwolą nadążyć za tym, co mówi rozmówca. W razie potrzeby funkcjonalność może zostać wyłączona przez administratora, a poza tym użytkownicy także mogą wyłączyć napisy.

  Co nowego: Czat i Współpraca

  Bardziej trafne wyniki wyszukiwania

  Teraz podczas wyszukiwania wiadomości w Teams generowane są 3 topowe wiadomości, a ich kolejność ustalana jest według nowego modelu adekwatności — do tej pory były one sortowane chronologicznie. Adekwatność polega konkretnie na tym, że Teams uczy się charakterystyk wiadomości, które mają dla nas największe znaczenie. Opiera się w tym na szerokim zakresie aktywnych i pasywnych sygnałów, np. z kim najczęściej mieliśmy interakcje lub w których zespołach i kanałach jesteśmy najbardziej aktywni.

  Dostęp do plików offline na iOS

  Mobilna aplikacja Teams na iOS umożliwia dostęp do plików nawet wtedy, gdy jesteśmy offline lub mamy problemy z zasięgiem. Wystarczy zaznaczyć pliki, do których chcemy mieć dostęp, a Teams będzie utrzymywał ich pobrane wersje w aplikacji mobilnej. Wszystkie zapisane pliki offline można podejrzeć w sekcji plików w aplikacji.

  Poprawione doświadczenie odtwarzania wideo

  Teams radzi sobie teraz lepiej z odtwarzaniem osadzonych filmów. Doświadczymy m.in. 25% krótszego czasu ładowania wideo ze Stream i 90% krótszego rozpoczynania odtwarzania.

  Lepsza integracja z Yammerem

  Możemy teraz wyszukiwać konwersacje Yammera, będąc w aplikacji Społeczności wewnątrz Microsoft Teams, a także dodać kartę Yammera na kanale zespołu.

  Zaktualizowany kreator dodawania zespołu do strony w SharePoint

  Użytkownicy mogą teraz korzystać ze stron głównych SharePointa z dynamiczną zawartością webową jako minitablice dla zawartości grupowej: stron, aktualności, linków, dokumentów, aktywności w grupie i nie tylko — daje się to skonfigurować. Możemy wybrać zawartość SharePoint, którą chcemy dodać jako karty w Teams, gdy po raz pierwszy łączymy je poprzez kreator "Dodaj zespół" na naszej stronie.

  Teams

  Zaktualizowana karta dodawania zawartości do Teams w SharePoint

  Członkowie zespołów mogą używać karty SharePoint, by przypiąć dowolną stronę, listę lub bibliotekę dokumentów jako oddzielną kartę na kanale Teams. Należy kliknąć przycisk "+" na wybranym kanale Teams, wybrać SharePoint i zacząć przypinać zasoby, których potrzebuje nasz zespół, aby współpracować lepiej.

  Teams

  Co nowego: Zarządzanie i Bezpieczeństwo

  Ograniczenia logowania na zarządzanych urządzeniach

  Administratorzy mogą teraz wprowadzić ograniczenia logowania Teams na zarządzanych urządzeniach Windows/Mac, by upewnić się, że użytkownicy nie logują się do systemu innej organizacji lub przy pomocy innych danych uwierzytelniania na urządzeniu, które jest autoryzowane do pracy. Zasady można też użyć do skonfigurowania dostępu do kont osobistych.

  Tylko zaproszeni uczestnicy mogą przejść przez Lobby

  Nadchodzi nowe ustawienie poczekalni dla spotkań Teams. "Osoby, które zaprosiłem" to nowa opcja ustawienia "Kto może przejść przez lobby?", którego włączenie sprawi, że jedynie zaproszeni przez organizatora uczestnicy mogą przejść bezpośrednio do spotkania. Wszyscy pozostali wysyłani są do poczekalni.

  Oprócz wyżej wymienionych nowości Teams zyskał jeszcze kilka innych — przeznaczonych dla użytkowników rządowych, edukacyjnych, pracowników pierwszej linii i służby zdrowia, a także dla posiadaczy dedykowanych rozwiązań sprzętowych.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-blog/what-s-new-in-microsoft-teams-december-2020/ba-p/2030942

  Polecamy również w kategorii Teams