Menu kategorii
 • Podpowiedzi tekstowe trafią do Word w przyszłym miesiącu

  Podpowiedzi tekstowe trafią do Word w przyszłym miesiącu

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  15:43
  22.02.2021
  1472 wyświetlenia

  W zeszłym roku Microsoft zapowiadał podpowiedzi tekstowe dla aplikacji Word. Owe sugestie wyrazów, które możemy zechcieć wpisać jako następne, opierają się na kontekście zdania i maszynowym uczeniu. Funkcjonalność zaprojektowano po to, abyśmy mogli zaoszczędzić czas i szybciej napisać tekst, podobnie jak to wygląda w Outlooku. Podpowiedzi mają trafić do Worda już w marcu.

  Sugestie te opierają się na algorytmie, który jest powszechnie używany w Microsoft 365. Oznacza to, że machine learning, który działa w Wordzie, Outlooku i innych usługach, bazuje na tej samej architekturze i napędza przyszłe podpowiedzi we wszystkich tych aplikacjach. Funkcjonalnością, podobnie jak w przeglądarce, będziemy mogli zarządzać w Ustawieniach/Opcjach. Krótko po zapowiedzi podpowiedzi trafiły do połowy Office Insiderów w kanale Beta. Wygląda na to, że okres testów dobiega końca, jako że predykcje tekstowe otrzymały jednoznaczną datę wydania w harmonogramie zmian Microsoft 365.

  Text Predictions - Word

  Funkcjonalność nosi oficjalną nazwę Word for Windows: Text Predictions, a w jej opisie czytamy:

  Podpowiedzi tekstowe w Word dla Windows pomagają użytkownikom pisać efektywniej, przewidując tekst szybko, w odpowiedniej chwili i trafnie.

  Status zmiany wskazuje, że jest jeszcze rozwijana, a podana przez Microsoft data wydania to marzec roku kalendarzowego 2021. Docelowo podpowiedzi mają trafić do programu Word na całym świecie. Ogólna dostępność będzie dotyczyła aplikacji desktopowej.

  Podpowiedzi podczas pisania widoczne są jako szary tekst wyświetlający się tuż za kursorem. Można je zaakceptować, naciskając klawisz Tab, lub odrzucić, naciskając Esc. Z czasem predykcje będą trafniejsze i lepiej dopasowane do stylu pisania użytkownika. W razie potrzeby podpowiedzi będzie można wyłączyć całkowicie. Microsoft dodaje, że żadne dane "nie opuszczają granic wdrożenia" oraz że nie będą ich widzieć żadni ludzie, chyba że klient "przekaże je w ramach mechanizmu feedbacku".


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-text-predictions-word-for-windows/

  Polecamy również w kategorii Office 365