Menu kategorii
 • Poczta w Windows 10 pozwala zmienić domyślną czcionkę

  Poczta w Windows 10 pozwala zmienić domyślną czcionkę

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  23:39
  29.01.2019
  1344 wyświetlenia

  Niektórzy użytkownicy Windows 10 Insider Preview w pierścieniu Fast mogą już przetestować nową wersję (16005.11231.20116.0) aplikacji Poczta. Dodaje ona opcję, pozwalającą ustawić unikalną czcionkę i jej rozmiar dla każdego konta. Znaczy to tyle, że wkrótce możemy spodziewać się zalewu maili pisanych Comic Sansem albo fontem w stylu FBI.

  W naszym przypadku, w polskiej wersji językowej Poczty, choć mamy już najnowszą wersję, wskazanej opcji jeszcze nie ma. Jak widzicie na animacji poniżej, w ustawieniach Poczty znajdziemy nową opcję Czcionka domyślna, której okienko wyglądem przypomina konfigurowanie podpisu. Dotyczy ono jednak czegoś innego - czcionki wiadomości, czyli tzw. body e-maila.

  Poczta

  W tym miejscu możemy zarówno ustawić domyślną czcionkę i jej rozmiar, jak też wybrać z listy konto, dla którego mają być przypisane te indywidualne ustawienia. Dzięki tej prostej opcji nie musimy już się specjalnie gimnastykować, otwierając wiadomość w nowym oknie i za każdym razem ręcznie zmieniając właściwości czcionki. Zmiany wprowadzamy raz i odtąd stają się naszą wizytówką.

  Źródła podają, że jest to aktualizacja po stronie serwera. W ten sam sposób do części Insiderów trafiło też zmienione menu hamburger z odświeżonym widokiem folderów i nowymi ikonami. Do reszty użytkowników zmiany powinny dotrzeć w publicznym wydaniu April 2019 Update.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/some-wrong-headed-people-will-really-love-this-new-mail-and-calendar-personalization-option/

  Polecamy również w kategorii Windows 10