Planujemy wydarzenia i zapraszamy gości

Planujemy wydarzenia i zapraszamy gości

 Mateusz Miciński
Mateusz Miciński
00:00
10.04.2009
1 komentarz
8862 wyświetlenia

W przeciągu roku organizujemy zapewne wiele uroczystości oraz spotkań, czy to urodzin i imienin, czy też towarzyskich wypadów za miasto i wycieczek. W związku z tym zmuszeni jesteśmy co jakiś czas zapraszać gości na uroczystość. Wiąże się to albo z wydzwanianiem po wszystkich, wysyłaniem listów lub nawet osobistym odwiedzaniem osób. Trzeba przyznać, że jest to czasochłonne i kosztowne. Microsoft pomyślał o tym problemie, i przygotował w ramach usług Windows Live narzędzie Wydarzenia, za pośrednictwem którego możemy podzielić się wspomnieniami z wakacji, czy też przygotować zaproszenia na uroczystość. Szybko, efektownie i bezpłatnie zaprosimy wszystkie osoby. Poznajmy zatem usługę Wydarzenia zawartą w pakiecie Windows Live.

Zapraszamy na urodziny

Po zalogowaniu się do własnego profilu, rozwinięciu menu Więcej i wybraniu pozycji Zdarzenia, uzyskujemy dostęp do głównej strony Wydarzenia usługi Windows Live.

W celu przygotowania zaproszenia na własne urodziny, wystarczy kliknąć ikonę Urodziny, a już po chwili, wpisując niezbędne informacje, będziemy mogli rozesłać zaproszenie do gości. Zobaczmy więc jak dokończyć planowanie wydarzenia:

 • w pierwsze cztery pola kreatora wpisujemy tytuł uroczystości, osobę przygotowującą urodziny oraz numer telefonu kontaktowego,
 • z listy Kompozycje możemy wybrać motyw strony z wydarzeniem, warto zwrócić na ten element i odpowiednio dobrać schemat witryny do rodzaju uroczystości,
 • poniżej kompozycji, ustalamy dokładną datę i godzinę rozpoczęcia wydarzenia, jego miejsce odbycia, oraz opcjonalnie szczegółowy opis uroczystości,
 • za pomocą funkcji Uprawnienia definiujemy osoby, które chcemy zaprosić,
 • na samym dole strony możemy zdefiniować adres internetowy, odwołujący się do witryny z wydarzeniem. W tym celu wystarczy kliknąć łącze Spersonalizuj ten adres i wpisać odpowiedni początek adresu,
 • po wprowadzeniu wszystkich danych klikamy przycisk Utwórz.

Na koniec, po przejściu na stronę wydarzenia, wystarczy kliknąć łącze Zaproś gości i wskazać osoby, które chcemy, aby przybyły na organizowane urodziny. Dostęp do witryny wydarzenia będą miały jedynie zaproszeni znajomi, dzięki czemu żadne niepowołane osoby nie poznają szczegółów wydarzenia i danych teleadresowych.

Zapraszamy gości

Przed chwilą wspomnieliśmy, że dostęp do witryny będą miały jedynie zaproszone osoby. Zobaczmy więc dokładnie, jak wysłać zaproszenia:

 • na stronie wydarzenia klikamy łącze Zaproś gości,
 • w kreatorze wysyłania zaproszenia, klikamy przycisk do,
 • następnie na liście kontaktów zaznaczamy osoby, które chcemy aby przybyły na uroczystość,
 • opcjonalnie w pole Dołącz własną wiadomość dla tych osób możemy wpisać treść wiadomości, która zostanie dołączona do informacji o uroczystości,
 • aby przesłać zaproszenia, wystarczy kliknąć przycisk Wyślij.

Zaproszone osoby otrzymają po chwili wiadomość e-mail. Jeśli zaakceptują zaproszenie, na stronie głównej wydarzenie zostaną dodani do listy gości.

Wydarzenia w Kalendarzu usługi Windows Live

Jeżeli korzystamy z kalendarza Windows Live, z jego poziomu możemy przeglądać szczegóły zaplanowanych uroczystości w usłudze Wydarzenia. Jest to świetnie rozwiązanie, bowiem pomimo zaplanowania wydarzeń, nie zapomnimy o nich przeglądając kalendarz. Integralność usług Windows Live pojawia się na każdym kroku korzystania z nich, i tak też jest w tym wypadku. Zobaczmy więc jak przejrzeć zaplanowane uroczystości w Kalendarzu usługi Windows Live:

 • na stronie głównej wydarzeń, klikamy łącze Wyświetl kalendarz przy zaplanowanej uroczystości,
 • po chwili zostaniemy przekierowani na stronę kalendarza z widokiem dnia, w którym ma odbyć się wydarzenie. Klikając je możemy poznać jego szczegóły. Niestety z poziomu kalendarza nie możemy ich modyfikować, poza ustawieniem czasu przypomnienia o zdarzeniu.

Wydarzenia usługi Windows Live to rewelacyjne rozwiązanie. W kilka chwil jesteśmy w stanie wygenerować własną witrynę sieci Web ze szczegółami organizowanej uroczystości, a ponadto możemy wysłać z jej poziomu zaproszenia do gości. Aby nie zapomnieć o planowanym wydarzeniu, usługa integruje się z Kalendarzem Windows Live, dodając do niego odpowiednie informacje. Trzeba przyznać, że różnorodność motywów wydarzeń daje ogromne możliwości w tworzeniu efektownych stron, czy to organizujących uroczystości i spotkania, czy nawet informujących o ważnym wydarzeniu prywatnym.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Windows Live Events

Komentarze

 • Andrzej 21:47 21.04.2009

  Autor opisał teoretyczne działanie tej usługi , i nietety mija się z prawdą napewno w kwesti automatycznej aktualizacji w kalendarzu . Wg. mnie ogólnie uzyteczność tej funkcji jest niewielka i mało przejrzysta. Informacja o wydarzeniu nie pokazuje się ani w profilu ani w obszarze , trzeba wbijać się w moduł zdarzenia , do tego nie informacji w kalendarzu , w sumie głeboko zaszyta małoprzejrzysta i chyba nieużyteczna funkcja

Skomentuj

Autor