Menu kategorii
 • Planujemy wydarzenia i zapraszamy gości

  Planujemy wydarzenia i zapraszamy gości

   Mateusz Miciński
  Mateusz Miciński
  00:00
  10.04.2009
  9182 wyświetlenia

  W przeciągu roku organizujemy zapewne wiele uroczystości oraz spotkań, czy to urodzin i imienin, czy też towarzyskich wypadów za miasto i wycieczek. W związku z tym zmuszeni jesteśmy co jakiś czas zapraszać gości na uroczystość. Wiąże się to albo z wydzwanianiem po wszystkich, wysyłaniem listów lub nawet osobistym odwiedzaniem osób. Trzeba przyznać, że jest to czasochłonne i kosztowne. Microsoft pomyślał o tym problemie, i przygotował w ramach usług Windows Live narzędzie Wydarzenia, za pośrednictwem którego możemy podzielić się wspomnieniami z wakacji, czy też przygotować zaproszenia na uroczystość. Szybko, efektownie i bezpłatnie zaprosimy wszystkie osoby. Poznajmy zatem usługę Wydarzenia zawartą w pakiecie Windows Live.

  Zapraszamy na urodziny

  Po zalogowaniu się do własnego profilu, rozwinięciu menu Więcej i wybraniu pozycji Zdarzenia, uzyskujemy dostęp do głównej strony Wydarzenia usługi Windows Live.

  W celu przygotowania zaproszenia na własne urodziny, wystarczy kliknąć ikonę Urodziny, a już po chwili, wpisując niezbędne informacje, będziemy mogli rozesłać zaproszenie do gości. Zobaczmy więc jak dokończyć planowanie wydarzenia:

  • w pierwsze cztery pola kreatora wpisujemy tytuł uroczystości, osobę przygotowującą urodziny oraz numer telefonu kontaktowego,
  • z listy Kompozycje możemy wybrać motyw strony z wydarzeniem, warto zwrócić na ten element i odpowiednio dobrać schemat witryny do rodzaju uroczystości,
  • poniżej kompozycji, ustalamy dokładną datę i godzinę rozpoczęcia wydarzenia, jego miejsce odbycia, oraz opcjonalnie szczegółowy opis uroczystości,
  • za pomocą funkcji Uprawnienia definiujemy osoby, które chcemy zaprosić,
  • na samym dole strony możemy zdefiniować adres internetowy, odwołujący się do witryny z wydarzeniem. W tym celu wystarczy kliknąć łącze Spersonalizuj ten adres i wpisać odpowiedni początek adresu,
  • po wprowadzeniu wszystkich danych klikamy przycisk Utwórz.

  Na koniec, po przejściu na stronę wydarzenia, wystarczy kliknąć łącze Zaproś gości i wskazać osoby, które chcemy, aby przybyły na organizowane urodziny. Dostęp do witryny wydarzenia będą miały jedynie zaproszeni znajomi, dzięki czemu żadne niepowołane osoby nie poznają szczegółów wydarzenia i danych teleadresowych.

  Zapraszamy gości

  Przed chwilą wspomnieliśmy, że dostęp do witryny będą miały jedynie zaproszone osoby. Zobaczmy więc dokładnie, jak wysłać zaproszenia:

  • na stronie wydarzenia klikamy łącze Zaproś gości,
  • w kreatorze wysyłania zaproszenia, klikamy przycisk do,
  • następnie na liście kontaktów zaznaczamy osoby, które chcemy aby przybyły na uroczystość,
  • opcjonalnie w pole Dołącz własną wiadomość dla tych osób możemy wpisać treść wiadomości, która zostanie dołączona do informacji o uroczystości,
  • aby przesłać zaproszenia, wystarczy kliknąć przycisk Wyślij.

  Zaproszone osoby otrzymają po chwili wiadomość e-mail. Jeśli zaakceptują zaproszenie, na stronie głównej wydarzenie zostaną dodani do listy gości.

  Wydarzenia w Kalendarzu usługi Windows Live

  Jeżeli korzystamy z kalendarza Windows Live, z jego poziomu możemy przeglądać szczegóły zaplanowanych uroczystości w usłudze Wydarzenia. Jest to świetnie rozwiązanie, bowiem pomimo zaplanowania wydarzeń, nie zapomnimy o nich przeglądając kalendarz. Integralność usług Windows Live pojawia się na każdym kroku korzystania z nich, i tak też jest w tym wypadku. Zobaczmy więc jak przejrzeć zaplanowane uroczystości w Kalendarzu usługi Windows Live:

  • na stronie głównej wydarzeń, klikamy łącze Wyświetl kalendarz przy zaplanowanej uroczystości,
  • po chwili zostaniemy przekierowani na stronę kalendarza z widokiem dnia, w którym ma odbyć się wydarzenie. Klikając je możemy poznać jego szczegóły. Niestety z poziomu kalendarza nie możemy ich modyfikować, poza ustawieniem czasu przypomnienia o zdarzeniu.

  Wydarzenia usługi Windows Live to rewelacyjne rozwiązanie. W kilka chwil jesteśmy w stanie wygenerować własną witrynę sieci Web ze szczegółami organizowanej uroczystości, a ponadto możemy wysłać z jej poziomu zaproszenia do gości. Aby nie zapomnieć o planowanym wydarzeniu, usługa integruje się z Kalendarzem Windows Live, dodając do niego odpowiednie informacje. Trzeba przyznać, że różnorodność motywów wydarzeń daje ogromne możliwości w tworzeniu efektownych stron, czy to organizujących uroczystości i spotkania, czy nawet informujących o ważnym wydarzeniu prywatnym.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Windows Live Events