Pierwsze kompilacje Redstone 5 niebawem w programie Insider

Pierwsze kompilacje Redstone 5 niebawem w programie Insider

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:36
06.02.2018
0 komentarzy
1557 wyświetleń

W lipcu zeszłego roku Microsoft wprowadził do programu Windows Insider nowy pierścień, a właściwie opcję Skip Ahead. Pozwalała ona chętnym przeskoczyć ostatnie kompilacje przedpremierowe Fall Creators Update i pójść dalej - w tym przypadku do Redstone 4. Teraz, gdy Redstone 4 jest już dokańczany, a prawie wszystkie nowości funkcjonalne zostały już do aktualizacji włączone, użytkownicy będą mogli przeskoczyć do nowej gałęzi Redstone 5.

Windows 10 Redstone 5

W tym tygodniu Microsoft prowadzi Bug Bash dla Redstone 4. Insiderzy mają ponad 25 specjalnych zadań, w których testują wybrane funkcje i szukają potencjalnych niedociągnięć. Wiadomo też, że do premiery wiosennej aktualizacji zostało już niewiele - może to być marzec, ale bardziej prawdopodobne wydają się okolice 2 kwietnia tego roku - choćby z tego powodu, że tego dnia zacznie obowiązywać podział na 5 wersji konsumenckich Windows 10, związany właśnie z Redstone 4. To jednak w kwestii Redstone 5 tylko przesłanki - mamy też jednak konkrety.

W związku z trwającą akcją tropienia błędów Microsoft poprowadził dzisiaj obiecany webcast, w którym potwierdził, że nowe kompilacje ukażą się "szybciej, niż myślimy", aczkolwiek na otwarcie gałęzi RS5 w tym tygodniu nie ma co liczyć. Nowa gałąź będzie dostępna przed oficjalnym wydaniem RS4 tylko dla Insiderów z pierścienia Fast, którzy wybrali opcję Skip ahead. Nie wiadomo, czy nabór do Skip ahead zostanie ponownie otwarty, czy na nowe kompilacje załapią się tylko ci, którzy opcję zdążyli zaznaczyć zeszłego lata.

Windows 10 Redstone 5 build 17600.1000

Faktyczne zapoczątkowanie nowej gałęzi zostało też dziś zakomunikowane na Twitterze przez @buildfeed, a rzekomo skompilowany wczoraj build ma nosić numer 17600.1000. Kompilacje dla użytkowników Skip ahead w Fast Ring mają więc przyjąć tę numerację (dla porównania - ostatnia wersja w RS4 to 17083).

Na temat Redstone 5 nie wiadomo jeszcze zbyt wiele. Na pewno w jego kompilacjach rozwojowych wrócimy do testów Windows Sets czyli kart w aplikacjach. RS5 może być też poligonem doświadczalnym dla różnych podejść do powłoki systemowej. Większych zmian nie spodziewalibyśmy się jednak od razu. Pierwsze kompilacje Skip ahead mają charakter stabilizujący i tworzący grunt pod dalsze zmiany. Największy rozwój aktualizacji przypadnie prawdopodobnie na lato tego roku.

Aktualizacja 15.02.2018: pierwsza kompilacja Redstone 5 została właśnie wydana! Więcej informacji znajdziecie w naszym artykule: Windows 10 Insider Preview z nowymi buildami 17604 (RS5) i 17101 (RS4).


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/redstone-5-builds-are-coming-sooner-than-you-think-but-not-this-week

Polecamy również w kategorii Windows Insider

Komentarze

Skomentuj

Autor