Pierwsze 'Always Connected PCs' oficjalnie zapowiedziane!

Pierwsze 'Always Connected PCs' oficjalnie zapowiedziane!

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
01:15
06.12.2017
2027 wyświetleń

Temat Always Connected PCs wreszcie doczekał się konkretów. Qualcomm przeprowadził wczoraj (czasu polskiego) szczyt Snapdragon Tech Summit, na którym padły oficjalne zapowiedzi 'zawsze połączonych' PC z Windows 10 i procesorami ARM od Qualcomm. Swoje produkty z układami Snapdragon 835 zaprezentowali ASUS i HP, z kolei Microsoft wyjaśnił etymologię kategorii, mówiąc o niespotykanej żywotności baterii, jaką gwarantuje laptopom architektura ARM.

Always Connected PC

Zacznijmy od zapowiedzi urządzeń. Pierwsza propozycja to HP ENVY x2, rozkładalna hybryda przypominająca pod tym względem Surface Pro, jednak wyposażona w procesor Snapdragon 835. To ten sam, który napędza większość flagowych smartfonów wydanych w tym roku! Urządzenie jest ekstremalnie lekkie i szczupłe. Grubość wynosi 6,9 mm, a waga - 1,54 funta (698,5 g). ENVY x2 korzysta z łączności nano SIM i zapewnia szybki Internet LTE. Inne istotne cechy produktu to 20-godzinna żywotność baterii i 12,3-calowy ekran Full HD ze wsparciem dla Windows Ink. HP ENVY x2 wejdzie na rynek wiosną przyszłego roku.

HP

Kolejna propozycja to ASUS NovaGo, nazywany przez producenta "zawsze połączonym 2-w-1". Tu także mamy do czynienia z układem Qualcomm Snapdragon 835 zbudowanym w technologii 10nm. NovaGo ma być pierwszym na świecie laptopem z LTE oferującym przepustowość rzędu 1 Gbps (za co odpowiada modem Snapdragon X16 LTE). Pozostałe możliwości to wsparcie dla Windows Ink, Windows Hello i Cortany, a także 22-godzinna żywotność baterii przy odtwarzaniu wideo i do 30 dni w trybie czuwania. Wariant z 4 GB RAM/64 GB pamięci dyskowej będzie kosztował 599 dolarów, z kolei wariant 8 GB/256 GB to już wydatek rzędu 799 dolarów. Producent zapowiedział dostępność m.in. dla USA, Wielkiej Brytanii, Włoch, Francji i Niemiec. Nie ma na razie żadnych informacji o planach sprzedaży w Polsce.

ASUS

Na tym oczywiście nie koniec informacji o rodzącej się właśnie kategorii. W następnych tekstach poinformujemy o nietypowym podejściu do łączności z Siecią, żywotności baterii i systemie operacyjnym, z którym Always Connected PCs będą domyślnie dostarczane.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/hp-reveals-its-first-snapdragon-windows-device-with-20-hours-of-battery-life-and-lte-connectivity/

Polecamy również w kategorii Urządzenia