Menu kategorii
 • Pełna współpraca Skype i Teams pod koniec marca

  Pełna współpraca Skype i Teams pod koniec marca

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  11:31
  12.03.2020
  797 wyświetleń

  Na coś takiego wielu czekało od dawna. Microsoft jest bliski ukończenia nowej funkcjonalności, która połączy użytkowników Teams i konsumenckiego Skype'a. Interoperacyjność między dwiema platformami pozwoli na czat i połączenia VoIP między ich użytkownikami. Ma ona zostać uruchomiona pod koniec tego miesiąca, a proces wdrażania u wszystkich (pełna ogólna dostępność) potrwa do końca kwietnia.

  Współpraca obu aplikacji pozwoli użytkownikom Teams komunikować się ze wszystkimi użytkownikami Skype poprzez ich adresy e-mail i vice versa. Dotychczasowy brak takiej funkcjonalności sprawiał, że wielu użytkowników nie przechodziło na Teams, który jest dużo młodszym rozwiązaniem od Skype'a. Choć Microsoft od dawna zdawał sobie z tego sprawę, oficjalnie zapowiedział integrację dopiero w lipcu 2019 roku.

  Co ciekawe, Microsoft postanowił, że owa interoperacyjność będzie domyślnie wyłączona. Administratorzy, którzy chcą włączyć tę funkcjonalność, muszą udać się do Microsoft 365 amin center > Dostęp zewnętrzny i włączyć użytkownikom możliwość komunikacji z użytkownikami Skype — pisze Microsoft w Office 365 Message Center.

  Warto przypomnieć, że Microsot Teams przejął wszystkie kluczowe funkcje Skype dla Firm (nie mylić z konsumenckim Skypem, do którego cały czas odnosi się ten tekst), a w 2017 roku Microsoft zapowiedział, że całkowicie go zastąpi. Choć przesiadka na Teams jest zalecana wszystkim w Office 365, w rzeczywistości jest na to jeszcze trochę czasu. W lipcu Microsoft zapowiedział, że Skype dla Firm Online zostanie "odesłany na emeryturę" 31 lipca 2021 roku.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.zdnet.com/article/microsoft-teams-users-to-get-federation-with-skype-consumer-service-starting-in-late-march/

  Polecamy również w kategorii Teams