Parę przydatnych nowości w aplikacjach Office i Teams na iOS

Parę przydatnych nowości w aplikacjach Office i Teams na iOS

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:36
07.06.2021
1502 wyświetlenia

W ostatnich dniach do użytkowników aplikacji Office (Word, Excel i PowerPoint) oraz Teams na urządzeniach mobilnych Apple'a dotarło kilka praktycznych funkcjonalności. W przypadku niektórych można zadać pytanie — dlaczego to trwało tak długo? Cóż, aplikacjom mobilnym nadal trochę brakuje względem odpowiedników desktopowych, ale luki w funkcjonalności są stopniowo wypełniane. Do jednej z takich sytuacji doszło właśnie w ostatnim czasie.

W aktualizacji Office Insider do wersji 2.50 (21060200) na iOS zawitały dwie nowości. Pierwsza z nich pozwala ożywić dokumenty dzięki animacjom 3D. Animowane modele 3D pomagają utworzyć kreatywne, immersyjne opowiadanie historii w dokumentach, prezentacjach i arkuszach. Do tej pory animacje 3D w Office na iOS były statyczne. Teraz można je ożywić dzięki płynnej animacji. Wystarczy otworzyć plik z animowanym modelem 3D na iPhonie lub iPadzie. Za pomocą kontrolek na ekranie można odtwarzać i zatrzymywać animację, a także obracać model w trzech wymiarach.

Office na iOS   Office na iOS

Druga rzecz w tym wydaniu to odtwarzanie GIF-ów, czyli funkcja, na którą czekało wielu. Dotąd, kiedy dokumenty, skoroszyty i prezentacje zawierały animowane GIF-y, Office na iOS wyświetlał je tylko jako statyczne obrazy. Teraz możemy użyć kontrolek na ekranie, aby włączać i zatrzymywać odtwarzanie GIF-ów osadzonych w dokumentach Office.

Kilka drobnych nowości przypadło też w udziale Microsoft Teams na iOS (wersja 3.8.0). Po pierwsze, uczestnicy mogą teraz dołączać do webinarów z iPhone'a lub iPada. Po drugie, uzyskamy sugestie i topowe wyniki podczas pisania fraz wyszukiwania. Po trzecie, wszystkie spotkania są teraz automatycznie spotkaniami online, co pozwala szybko udostępnić link do spotkania.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/ios-office-insider-build-21060200/

Polecamy również w kategorii Office na iOS