Menu kategorii
 • Panos Panay znów będzie nadzorował rozwój Windows. Nowe działy w Microsoft

  Panos Panay znów będzie nadzorował rozwój Windows. Nowe działy w Microsoft

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  16:43
  07.08.2020
  1731 wyświetlenie

  Dwa lata temu Microsoft przeniósł rozwój Windows do zespołu Azure, sygnalizując plan przeniesienia środka ciężkości z klienta Windows na szybko rozwijający się biznes chmurowy. Swego rodzaju odrodzenie Windows 10 (oczywiście również za sprawą COVID-19) zmusiło Microsoft do ponownego przemyślenia tego układu. Windows został więc wyciągnięty z działu Azure i ponownie trafił pod opiekę Panosa Panaya i jego grupy.

  Zmiana polega na przeniesieniu części zespołu Core OS and Intelligent Edge (COSINE) pod opiekę Panosa Panaya, który aktualnie kieruje działem Windows + Devices, łączącym Windows i urządzenia, takie jak Surface. Oczekuje się, że w takiej konfiguracji możliwe będzie w większym stopniu całościowe serwisowanie i dostarczanie Windows. Oprócz tego Microsoft formuje nowy zespół inżynieryjny Windows, Developers and Experiences (WDX), który zunifikuje zespoły Windows Experiences oraz Developer Ecosystem Platform i także będzie pracował pod kierownictwem Panosa Panaya, który mówi:

  Wykonując ten następny krok, skupiamy się na tworzeniu produktu, łączeniu doświadczeń w firmie i inspirowaniu naszego szerokiego i pełnego życia ekosystemu. Naszym pragnieniem jest tworzenie przyciągania użytkowników końcowych we wszystkich segmentach biznesu. Idąc dalej, jestem naenergetyzowany i pełen pasji w stosunku do niesamowitej szansy przed nami.

  Windows, Developers, and Experiences (WDX) Engineering team skupi się na klientach komercyjnych, deweloperach i konsumentach. Jak twierdzi Microsoft, umożliwi on trwający wzrost i innowacje w Windows z naciskiem na zorientowaną na ludzi i tworzenie produktów kulturę. Z kolei nowy Windows, Developers, and Experiences PM team, który jest połączeniem zespołów Windows Experiences PM i Developer Ecosystem Platform PM, skupi się na stosie wprowadzania i konstruowaniu UI. Będzie też angażował się w społeczność deweloperów.

  Kolejny nowy zespół to Windows product planning, ecosystem, Store, and 1st– and 3rd-party apps team. W jego skład wchodzi m.in. zespół Windows Ecosystem Enablement. Pokieruje on do przodu wizję produktu Windows, łącząc planowanie, wykonywanie i nadawanie rytmu szerokiemu ekosystemowi Microsoftu. Będzie on miał znaczenie krytyczne w tworzeniu centrum grawitacji zarówno dla klienta Windows, jak i całego biznesu Windows — pisze Panos Panay. Devices team będzie rozwijał produkt oraz harmonogram w ramach działów Program Management i Hardware Development. Z kolei Devices Portfolio and Operations (DPO) team będzie odpowiadał za całościową strategię biznesową dla Windows and Devices, tworząc ramy i fundamenty pod długoterminowe cele biznesowe. Będzie też odpowiadał za działy Supply Chain, Packaging i Release Management.

  Jeśli chodzi o Azure, Microsoft tworzy nowy Azure Core team, który połączy zespoły Compute, Networking oraz Storage Services. Nadal będzie on pełnił pewne role w rozwoju Windows, zwłaszcza jego podstaw, działając pod opieką EVP Azure, Jasona Zandera. Wreszcie ostatni z nowych zespołów, Azure for Operators team, będzie działał w obszarze 5G i sieci wirtualnych we współpracy z oddziałem Azure Edge.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.thurrott.com/windows/windows-10/238762/windows-rocked-by-major-reorg

  Polecamy również w kategorii Windows 10