Pakiet nowych funkcji na trzecie urodziny Microsoft Teams

Pakiet nowych funkcji na trzecie urodziny Microsoft Teams

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:24
19.03.2020
4261 wyświetlenie

W tym tygodniu mijają trzy lata od premiery Microsoft Teams. W poprzednim tekście omawialiśmy najnowsze statystyki, którymi podzielił się z tej okazji Microsoft, a także prześledziliśmy dotychczasową historię Zespołów. Z ich urodzinami wiąże się też zestaw nowych funkcji i kilka zapowiedzi, którym teraz się przyjrzymy.

Redukcja hałasu w czasie rzeczywistym

Wielu z nas uczestniczyło w połączeniach, w których musiało wysłuchiwać czyjegoś stukania w klawiaturę albo tłukących się garnków w kuchni. Takie zbędne odgłosy w tle są teraz wyłapywane i wyciszane przez Teams dzięki funkcji redukcji hałasu. Pozwoli to lepiej usłyszeć rozmówców i samemu być przez nich słyszanym.

Ręce do góry!

Na większych spotkaniach poszczególnym uczestnikom może być trudno włączyć się w dyskusję, gdy mają coś do powiedzenia. Nowa funkcja podniesienia ręki pozwoli każdemu użytkownikowi zasygnalizować, że chce zabrać głos.

Teams - podnieś rękę

Teams w przemyśle — integracja z HMD

Pracownicy przemysłowi działają najefektywniej, gdy pozostają bezpieczni. Poprzez nową integrację Teams z zakładanymi na głowę urządzeniami RealWear pracownicy pierwszej linii mogą uzyskiwać informacje i komunikować się zdalnie z ekspertami, nie używając do tego rąk.

Teams - podnieś rękę

Bookings w Teams

Integracja aplikacji Microsoft Bookings z Microsoft Teams ułatwia planowanie, zarządzanie i prowadzenie wirtualnych spotkań.

Czat w osobnym oknie

Teams pozwoli wkrótce odłączyć czat i wyświetlić go w osobnym oknie.

Wsparcie dla trybu offline i niskiej przepustowości

Teams pozwala odczytywać wiadomości czatu i odpowiadać na nie, nawet gdy nie mamy połączenia z Internetem.

Nowe funkcje, o ile nie zostało wskazane inaczej (czyli gdy nie użyliśmy czasu teraźniejszego), zostaną uruchomione w tym roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/blog/2020/03/19/microsoft-teams-3-everything-you-need-connect-teammates-be-more-productive/

Polecamy również w kategorii Teams