Menu kategorii
 • Outlook w końcu zintegrowany z systemową funkcją Udostępnij

  Outlook w końcu zintegrowany z systemową funkcją Udostępnij

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  18:36
  19.07.2019
  809 wyświetleń

  Preinstalowana w Windows 10 aplikacja Poczta nie cieszy się szczególną sympatią użytkowników. Nieraz występują w niej błędy, a poza tym ma ograniczone możliwości w porównaniu do Outlooka czy innych klientów poczty. Jest ona jednak preferowaną aplikacją poczty w Windows, także jeśli chodzi o panel udostępniania. Komu choć raz nie zdarzyło się przez przypadek skierować udostępniania do Poczty, niech pierwszy rzuci... komentarzem. Wygląda na to, że Microsoft zreflektował się i postanowił ułatwić nieco życie użytkownikom Outlooka.

  Do tej pory bowiem, nawet jeśli mieliśmy zainstalowaną desktopową aplikację Outlook, w menu Udostępnij jedyną opcją była Poczta, czyli aplikacja stanowiąca mocno wybrakowany substytut Outlooka. Zmieni się to za sprawą nowego rozszerzenia, które znajdziemy w Microsoft Store. Nosi ono nazwę Microsoft Office Outlook Desktop Integration i jak sugeruje nazwa, wprowadza integrację z desktopowym Outlookiem. Więcej wyjaśnia opis rozszerzenia:

  Aplikacja Outlook Desktop Integration umożliwia udostępnianie z aplikacji Windows do Outlook. Po zainstalowaniu uruchom dowolną aplikację Windows, która obsługuje udostępnianie zawartości (na przykład Edge), i użyj funkcjonalności Udostępnij, wybierając "Outlook Desktop" jako cel. Twoja zawartość pojawi się w nowej wiadomości e-mail.
  – Microsoft

  Reklama

  Choć rozszerzenie znajduje się już w ofercie Sklepu, na chwilę obecną nie można go pobrać. Prawdopodobnie możliwość ta zostanie włączona już niebawem. Według danych na stronie rozszerzenie jest zgodne z Windows 10 i Xbox One.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-to-offer-an-extension-to-make-sharing-to-desktop-outlook-mail-possible/

  Polecamy również w kategorii Outlook