Menu kategorii
 • Outlook pozwoli przechowywać ustawienia podpisu e-mail w chmurze

  Outlook pozwoli przechowywać ustawienia podpisu e-mail w chmurze

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  15:16
  21.05.2020
  1825 wyświetleń

  W Outlook możemy tworzyć spersonalizowane podpisy, które będą automatycznie dodawane do maili. Takich podpisów możemy zapisać wiele i stosować je przy różnych okolicznościach. Jedną z irytujących rzeczy jest to, że podpis trzeba stworzyć w kliencie Outlook. A gdy używamy wielu urządzeń z Windows, podpis musimy ustawiać osobno na każdym z nich. Wkrótce ma się to zmienić.

  Podpis dla Outlook można zaprojektować np. w Wordzie, dodając tekst, obrazy, logo, linki, a nawet podpis odręczny, a następnie wkleić w okienku edycji klienta poczty (można też stworzyć podpis bezpośrednio w nim). Jest on zapisywany lokalnie, a to spore ograniczenie, gdy często przesiadamy się na inne urządzenia. Nasi rozmówcy mogą być zdezorientowani, gdy raz pod naszą wiadomością znajduje się podpis, a za innym razem nie. Rozwiązaniem jest synchronizacja w chmurze.

  Funkcja ta jest już odnotowana w harmonogramie zmian w Microsoft 365 jako "Outlook for Windows: Signature cloud settings" i oznaczona jako aktualnie rozwijana. Według opisu:

  Twoje ustawienia Podpisu są przechowywane w chmurze, dzięki czemu twoje doświadczenie jest spójne, gdy uzyskujesz dostęp do Outlook dla Windows na dowolnym komputerze.

  Z harmonogramu wynika, że funkcja doczeka się implementacji w czerwcu tego roku, czyli już całkiem niedługo. Z pewnością ucieszy to użytkowników Outlook na Windows, którzy nie będą już musieli kopiować podpisów za każdym razem, gdy na nowo instalują Outlook albo przesiadają się na inny PC.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/outlook-for-windows-signature-settings-cloud/

  Polecamy również w kategorii Outlook