Menu kategorii
 • Outlook podnosi maksymalną liczbę folderów do 5000

  Outlook podnosi maksymalną liczbę folderów do 5000

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  19:33
  05.06.2019
  699 wyświetleń

  Microsoft zapowiedział złagodzenie limitu dla folderów w Outlook. Do tej pory wynosił on 500, a niebawem u większości klientów zwiększy się do 5000. Ograniczenie sięga czasów Outlook 2003 i prowadzi do problemów z synchronizacją u użytkowników, którzy zwyczajnie mają dużo folderów.

  Zmiana kierowana jest feedbackiem użytkowników, którzy domagali się zniesienia ograniczeń. Microsoft ostatecznie podjął decyzję jesienią. O szczegółach pisze Jon LeCroy z zespołu Outlook.

  U tych, którzy mają dostęp do skrzynek zawierających ponad 500 folderów, synchronizacja "losowo" kończy się niepowodzeniem, co powoduje niekonsekwencję synchronizacji zarówno własnej skrzynki klienta, jak też innych skrzynek, do których ma dostęp.
  – Jon LeCroy z zespołu Outlook

  Prośby o zniesienie ograniczenia napływały do firmy przez lata. Początkowo wydawało się to przedsięwzięciem wymagającym sporo wysiłku. LeCroy twierdzi, że z powodu zależności technicznych odpowiednie przeprojektowanie Outlooka mogło zająć deweloperom nawet kilka lat. Ostatecznie udało się to osiągnąć. Maksymalna liczba folderów wzrośnie niedługo do 5000 u większości klientów (zależeć to będzie od dostępnych zasobów i konfiguracji Outlooka). Zmiany mają wejść w życie u klientów z wersjami 1904 i 1905, a wkrótce też z wydaniem półrocznym.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://blog-insider.office.com/2019/06/04/lifting-the-500-folder-limit-in-outlook/

  Polecamy również w kategorii Outlook