Outlook na telefonie będzie lepiej chronił nasze informacje

Outlook na telefonie będzie lepiej chronił nasze informacje

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:33
25.09.2018
943 wyświetlenia

Mobilna aplikacja Outlook została uruchomiona trzy lata temu dla iOS i Androida. Dziś jest używana na ponad 100 milionach urządzeń i stale rozwijana, także pod względem bezpieczeństwa. Microsoft zapowiedział szereg zmian w tym obszarze, a dokładniej - w rozwiązaniach, chroniących informacje. W mobilnym Outlook pojawią się nowe funkcje, które pomogą zabezpieczyć poufne informacje na różne sposoby i zgodnie z wymaganiami firmowymi. Oprócz tego Microsoft ma w zanadrzu parę nowych integracji z Teams i Office Lens.

Dodawanie etykiet i oznaczanie wrażliwych treści

Użytkownicy mobilnego Outlook wkrótce będą mogli klasyfikować i oznaczać wiadomości e-mail, aby zyskać pewność, że wrażliwe informacje są przetwarzane zgodnie z zasadami firmy. Wprowadzone zostanie natywne oznaczanie Microsoft Information Protection w Outlook na iOS i Androida, dzięki czemu poczta będzie podlegać temu samemu zestawowi zasad i działań ochronnych, co pozostałe aplikacje Microsoft 365/Office 365. Administratorzy będą mogli przykładowo definiować niestandardowe etykiety wrażliwości, takie jak "Ogólne" lub "Poufne firmy", i wiązać je z odpowiednimi działaniami, takimi jak dodawanie stopki do wiadomości lub jej szyfrowanie. Kiedy użytkownik doda do wiadomości etykietę "Poufna firmy", otwierać ją będzie mogła tylko ta osoba, która ma nadane odpowiednie uprawnienia. Funkcje te trafią do użytkowników komercyjnych mobilnej aplikacji Outlook pod koniec roku, ale testować je można będzie wcześniej.

Nowe możliwości wdrażania i zarządzania

Aby umożliwić organizacjom szybkie i bezpiecznego wdrażanie pracowników, Microsoft dodaje nowe możliwości konfiguracji mobilnego Outlook. Niedawno zostały dodane nowe funkcje, które mają ułatwić dodawanie kont tylko służbowych - pomaga to zmniejszyć ryzyko używania kont osobistych na firmowych urządzeniach. W następnych miesiącach zostaną wprowadzone kolejne funkcje, związane ze skalowaniem i wymaganiem spójności, szybszą konfiguracją kont i nowym interfejsem konfiguracji zasad w Microsoft Intune.

Tworzenie i dołączanie do spotkań Microsoft Teams

Jedna z podstawowych funkcji Teams, którą są spotkania, będzie zintegrowana z mobilną aplikacją Outlook. Wkrótce będzie można dodać spotkanie zespołu do wydarzeń w kalendarzu i dołączyć do niego bezpośrednio w aplikacji Outlook. Funkcja zostanie oddana do użytku na początku 2019 roku.

Integracja z Office Lens

Inteligentna technologia przetwarzania zdjęć, dokumentów, tablic i wizytówek trafia do Outlook na telefony. Dzięki tej integracji będziemy mogli po prostu zrobić zdjęcie wizytówki, a dane kontaktowe zostaną automatycznie zapisane w Outlook. Poza tym warto wiedzieć, że obrazy będą używane zgodnie z zasadami ochrony aplikacji firmy, a ustawienia aparatu będą przestrzegane. Funkcja zadebiutuje w Outlook na Androidzie w nadchodzących miesiącach.

Ulubione powiadomienia pomogą pozostać w kontakcie z ważnymi kontaktami

Każdy ma na liście kontaktów takie osoby, które są traktowane priorytetowo, na przykład szef, rodzina czy dziecko. Niedługo w mobilnym Outlooku pojawi się możliwość oznaczenia powiadomień jako "Ulubione", dzięki czemu będziemy otrzymywać powiadomienia, gdy kontakty te wyślą nam maila lub wydarzenie w kalendarzu. Funkcja zadebiutuje w nadchodzących miesiącach.

Udostępnianie kalendarza i możliwości jego przeszukiwania

Od teraz łatwiej jest udostępniać harmonogramy współpracownikom oraz zarządzać rezerwacjami pokoi i delegowanymi kalendarzami. Jeśli natomiast chcemy odnaleźć określone wydarzenie w kalendarzu, będzie to również prostsze. Wyszukiwanie w mobilnym Outlooku wykracza teraz poza kontakty, rezerwacje, dostawy i pliki, i wkrótce obejmie również wydarzenia w kalendarzu. Funkcja zacznie być dostępna w nadchodzących miesiącach.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/blog/2018/09/25/your-favorite-email-app-outlook-mobile-adds-new-enterprise-information-protection-and-mobile-management-capabilities/

Polecamy również w kategorii Outlook na Androidzie