Menu kategorii
 • Outlook na iOS i Windows ułatwi dołączanie do spotkań Teams

  Outlook na iOS i Windows ułatwi dołączanie do spotkań Teams

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  20:08
  06.11.2020
  1809 wyświetleń

  Microsoft Outlook otrzyma niebawem funkcjonalność Meet Now, która pozwoli użytkownikom rozpocząć szybkie spotkanie w Microsoft Teams. Aktualizacja klienta na Windows jest zaplanowana na grudzień, a na iOS — w kolejnych miesiącach.

  Aktualnie organizatorzy spotkań muszą konfigurować połączenie wideo, tworząc link w przeglądarce lub kliencie desktopowym Teams, klikając przycisk Meet Now. Nie jest to najwygodniejsza opcja dla osób, które uczestniczą w spotkaniach jedno po drugim. Dzięki opcji Meet Now użytkownicy Outlooka będą w stanie wejść do spotkania Teams błyskawicznie z poziomu sekcji Kalendarza.

  Równie proste będzie dołączanie do spotkań w Outlook na iOS. Stephan Frühwirth, Digital Workplace Specialist w Microsoft, w poście na LinkedIn ujawnił, że widżet Outlook na iOS 14 będzie zawierał opcję "Dołącz" przy nadchodzących spotkaniach Teams użytkownika. Trzeba podkreślić, że widżety Outlook (ale i innych aplikacji) na iOS są dostępne jedynie dla wersji 14, wydanej tej jesieni.

  Prawdopodobnie aplikacja na iOS będzie też wspierać inne popularne platformy spotkań, do których będzie można szybko dołączyć. W sierpniu nieoficjalnie mówiło się o Zoom, WebEx, BlueJeans i GoToMeeting. Nie wiemy jeszcze, czy w ślad za wersją na iOS pójdzie Outlook na Windows.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.onmsft.com/news/outlook-on-windows-and-ios-will-soon-make-it-easier-to-join-teams-meetings

  Polecamy również w kategorii Outlook