Outlook lepiej dopasowany do paska bocznego Microsoft Edge

Outlook lepiej dopasowany do paska bocznego Microsoft Edge

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:44
28.09.2022
1018 wyświetleń

W tym roku do Microsoft Edge zawitał pasek boczny z szybkim dostępem do aplikacji Office, Bing, odkrywania i innych narzędzi. Jedną z obecnych tu aplikacji jest Outlook. Do niedawna ta implementacja polegała tylko na umieszczeniu Outlooka w bocznym panelu, bez uwzględnienia jego wymiarów i proporcji. Teraz się to zmienia.

Microsoft zaczął testować wersję Outlook Web specjalnie dostosowaną i mieszczącą się w panelu bocznym Edge. Nie jest to pierwsza implementacja klienta poczty w tym obszarze interfejsu. Już wcześniej Outlook był w nim dostępny (kontrolowane wdrażanie, Edge Canary i Edge Dev), jednak nie był w ogóle zoptymalizowany. Pasek boczny to bowiem pionowy obszar, którego proporcje bardziej przypominają ekran smartfona niż komputera PC. Korzystanie w nim z aplikacji, która jest przystosowana do poziomych ekranów, było więc mocno kłopotliwe.

Teraz już takie nie jest. Jak pokazuje Leopeva64-2 z Reddita, przeglądarkowy Outlook w końcu został przystosowany do paska bocznego Edge. Użytkownicy nie muszą już przewijać w poziomie strony aplikacji, która normalnie otwierałaby się w pełnym oknie o orientacji poziomej. Dzięki tej optymalizacji cała potrzebna zawartość responsywnie dostosowuje się do tego obszaru — podobnie jak np. w aplikacjach mobilnych czy wersjach stron internetowych na telefony.

Dowiedz się więcej z naszych poprzednich artykułów:


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.reddit.com/r/MicrosoftEdge/comments/xq6c36/outlook_web_in_the_edge_sidebar/

Polecamy również w kategorii Edge