Oryginalne gogle HoloLens nie otrzymają żadnych nowych funkcji, w tym obsługi aplikacji Win32

Oryginalne gogle HoloLens nie otrzymają żadnych nowych funkcji, w tym obsługi aplikacji Win32

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
08:34
30.07.2019
733 wyświetlenia

Microsoft zrewolucjonizował komercyjny rynek wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości za sprawą swoich gogli HoloLens. Co prawda nie udało mu się tego osiągnąć na rynku konsumenckim, ale na to jest chyba po prostu nieco za wcześnie. Niedawno Microsoft zaprezentował kolejną, drugą generację gogli - HoloLens 2 - które praktycznie w każdym aspekcie przewyższają oryginał. Zapewniają większą wydajność, są wygodniejsze i posiadają szersze pole widzenia.

Niestety ta przepaść między generacjami będzie się jeszcze pogłębiać, bo okazało się, że oryginalne gogle HoloLens nie otrzymają już żadnej dużej aktualizacji funkcjonalnej. Ostatnią była aktualizacja October 2018 Update, a teraz gogle są w trybie LTS, czyli długiego wsparcia, gdzie priorytetem są łatki bezpieczeństwa, a nie nowe funkcje.

Reklama

To w sumie po części zrozumiałe, bo określony okres wsparcia dotyczy praktycznie każdego sprzętu. W marcu minęły już przecież 3 lata od premiery oryginalnych gogli HoloLens. Niestety nie otrzymają one najnowszej majowej aktualizacji 1903, która wprowadza obsługę aplikacji Win32 w trybie mieszanej rzeczywistości. To naprawdę spore rozczarowanie, bo przecież sprzęt ten nie kosztował mało, a wielu użytkowników liczyło na tę nową funkcję. Jeśli naprawdę zależy nam na nowych możliwościach, to warto zainteresować się kupnem nowej generacji gogli lub... poczekać na nadejście trzeciej.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/hololens-to-be-stranded-on-windows-10-october-2018-update/

Polecamy również w kategorii HoloLens