Opera GX świętuje pierwsze urodziny. Wśród nowości zabójca obciążających kart

Opera GX świętuje pierwsze urodziny. Wśród nowości zabójca obciążających kart

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:19
19.06.2020
3605 wyświetleń
Opera uruchomiła swoją przeglądarkę gamingową Opera GX na targach E3 2019. Zastanawialiśmy się wtedy, czy ma to sens. W końcu gamingowe potrafi być dziś wszystko — fotele, biurka, telefony, klawiatury, tostery — nieraz tylko z nazwy. Okazuje się, że produkt Opery został doceniony przez samych graczy, ale nie tylko. Sami twórcy żartują, że stworzyli przeglądarkę gamingową, bo mogli i nikt inny się na to nie odważył.

W rzeczywistości jednak Opera GX powstała dlatego, że twórcy sami kochamy gry i uważają, gracze zasługują na lepszą, dedykowaną przeglądarkę. Zaskarbiła sobie tym przychylność użytkowników, których baza rośnie średnio o 121% miesięcznie od końca 2019 roku. Opera GX do tej pory pozostaje jedyną przeglądarką zorientowaną na graczy. Co za tym idzie, posiada szerek unikalnych funkcji, takich jak integracja z Twitch czy ograniczniki RAM, CPU i przepustowości sieci.

Teraz, świętując jej pierwsze urodziny, Opera ogłasza kolejne nowości, w tym:

  • Wbudowana obsługa Discord: Po natywnej integracji Twitcha, WhatsAppa, Facebook Messengera i Instagrama przyszedł czas na Discorda, który znalazł swoje miejsce na pasku bocznym. Opera GX ułatwia śledzenie konwersacji i trendów online oraz oglądanie streamów.
  • Hot Tabs Killer: Funkcja pozwala użytkownikowi zidentyfikować i uśmiercić najbardziej drenujące pamięć karty, aby przeglądarka nie przeciążała komputera.
  • Wymuszanie ciemnego motywu: Nowa funkcjonalność zmusza jasne strony, by przestawały tak agresywnie dawać po oczach. Wpuszcza swoje własne ustawienia do stylu strony, zamieniając jasne tła na ciemne. Póki co działa w fazie beta i musi być celowo włączona przez użytkownika.

Pomysły Opery wydają się naprawdę innowacyjne, dlatego jeśli zależy Wam na odskoczni od tego, co oferują Google, Mozilla i Microsoft, zdecydowanie warto dać szansę Operze GX. Gamingową przeglądarkę można pobrać wprost ze strony producenta.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://press.opera.com/2020/06/19/opera-gx-level-2-discord-hot-tabs-killer-press-release/

Polecamy również w kategorii Przeglądarki i wyszukiwarki