Menu kategorii
 • OneNote pozwala osadzać zawartość z Wakelet

  OneNote pozwala osadzać zawartość z Wakelet

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  20:57
  24.04.2019
  597 wyświetleń

  OneNote stał się głównym punktem w edukacyjnej ofercie Microsoftu, a swoje notesy stworzyło w nim już ponad 100 milionów uczniów. Co jakiś czas od zespołu Microsoft Education dochodzą wieści o kolejnych funkcjach i integracjach. Tym razem padło na aplikację Wakelet, która pozwala zapisywać, organizować i udostępniać treści z całej Sieci.

  Wszystko zaczęło się od tweeta nauczycielki, Becky Keene, która zasugerowała, że świetnie byłoby móc osadzać kolekcje Wakelet na stronach OneNote, podobnie jak można to robić z zawartością FlipGrid i Sway. Pomysł ten spodobał się zespołowi OneNote i ruszył on do działania.

  Wakelet wydawał się pasować idealnie do metafory segregatora OneNote, tak samo jak możliwość łatwego osadzania Wakelet na stronach, organizowania ich i udostępniania innym w Notesach zajęć OneNote. Zespoły OneNote i Wakelet nawiązały kontakt przez wiadomości bezpośrednie na Twitterze, wymieniły maile i przedstawiły swoje zespoły inżynierskie. W ciągu dnia zespół Wakelet dodał wsparcie dla Oembed API, a inżynierowie OneNote włączyli działanie Wakelet Oembed następnego dnia. Po paru testach i małej koordynacji integracja jest już gotowa!
  – Mike Tholfsen, Microsoft Education Product Manager

  Gotowość tej integracji oznacza, że można już wklejać linki publiczne do Wakelet na strony OneNote, po czym zostanie wyrenderowana osadzona zawartość. Można teraz również tworzyć strony, sekcje, a nawet całe notesy wypełnione Wakeletami.

  Wakelet + OneNote

  Integracja jest już dostępna w OneNote dla Windows 10, iPada i Androida oraz Online i 2016.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/Education-Blog/Wakelet-integration-with-OneNote-from-Teacher-tweet-to-reality/ba-p/478485

  Polecamy również w kategorii Office 365