Menu kategorii
 • OneNote 2016 zostanie zastąpiony przez OneNote dla Windows 10

  OneNote 2016 zostanie zastąpiony przez OneNote dla Windows 10

   Łukasz Klimkiewicz
  Łukasz Klimkiewicz
  10:11
  19.04.2018
  1366 wyświetleń

  Microsoft rezygnuje z dalszych prac nad rozwojem OneNote 2016 na rzecz OneNote dla Windows 10, będącej aplikacją UWP. OneNote 2016 nadal będzie dostępny w ramach usługi Office 365 i po aktualizacji pakietu Office do wersji 2019, ale nie będzie już ich domyślnym składnikiem. Microsoft twierdzi, że aplikacja UWP OneNote daje deweloperom większe pole do popisu i chce przenieść do niej wszystkie siły.

  OneNote 2016 zostanie zastąpiony przez OneNote dla Windows 10

  William Devereux, menedżer produktu OneNote, zapewnia, że udostępnienie OneNote dla Windows 10 w formie UWP w miejsce OneNote 2016 przyniesie użytkownikom same korzyści. Deweloperzy od kilkunastu miesięcy pracują nad rozwojem aplikacji, wzrostem wydajności i stabilności działania. OneNote dla Windows 10 został już wyposażony w nowy mechanizm synchronizacji danych, który niedługo będzie również dostępny w odpowiednikach OneNote dla systemów Mac, iOS oraz Android. Devereux mówi też, że do OneNote dla Windows 10 zostało przeniesionych kilkadziesiąt najważniejszych funkcji OneNote 2016, a w najbliższym czasie pojawią się również nowe elementy, takie jak usprawnione etykietowanie notatek czy lepsza integracja z innymi plikami pakietu Office.

  OneNote dla Windows 10

  OneNote dla Windows 10 został zaprojektowany w taki sposób, aby współgrać z każdą metodą wprowadzania danych – myszką, klawiaturą, piórem czy przez dotyk. Poprawione zostały efekty działania pióra i znacznie usprawniono funkcję przekształcania pisma ręcznego na tekst maszynowy. Dodano centrum powiadomień i zwiększono integrację z Windows 10 - mówi Devereux.

  Co ważne, Microsoft nie zamierza zmuszać użytkowników do zmiany aplikacji. Wybór będzie nadal dostępny, ale w związku z tym, że deweloperzy nie chcą już rozwijać OneNote 2016 i skupią się na pracy nad OneNote dla Windows 10, duża część użytkowników tak czy inaczej zacznie korzystać z ulepszonej aplikacji UWP.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/Office-365-Blog/The-best-version-of-OneNote-on-Windows/ba-p/183974

  Polecamy również w kategorii Office 2016