OneDrive zaliczył miliard pobrań ze Sklepu Play. Kto jeszcze odniósł taki sukces?

OneDrive zaliczył miliard pobrań ze Sklepu Play. Kto jeszcze odniósł taki sukces?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:47
09.09.2019
1007 wyświetleń

Odkąd Microsoft na poważnie zajął się rozwojem oprogramowania na platformy mobilne, jego aplikacje w sklepach Google Play i Apple App Store stały się bestsellerami... O ile można użyć takiego sformułowania w kontekście aplikacji bezpłatnych. Oczywiście topowymi produktami giganta na Androidzie i iOS są aplikacje z pakietu Office. Którym z nich udało się osiągnąć ten najwyższy pułap?

Kiedy licznik pobrań wskazuje ponad milion, dla wielu deweloperów jest to niebywały sukces. Microsoft to jednak deweloper grubszego kalibru, zwłaszcza kiedy mowa o aplikacjach Office. Dla wielu milionów, jeśli nie właśnie dla ponad miliarda ludzi, są to produkty codziennego użytku, również na telefonach. Choć wiele z nich osiągnęło względny sukces na Androidzie, to rekordowy miliard pobrań zaliczyły dotąd tylko trzy: Skype, Microsoft Word i Microsoft OneDrive. Sukces tego ostatniego jest tym bardziej znaczący, że OneDrive konkuruje z aplikacją Dysk Google preinstalowaną na niemal wszystkich telefonach z Androidem.

OneDrive

OneDrive zapracował na swój sukces nie tylko ulepszeniami, które napływały do aplikacji przez ostatnie lata, ale też sprawnymi działaniami Microsoftu. Gigant podpisał parę umów z producentami OEM, w tym z Samsungiem, na którego telefonach OneDrive zaczął być preinstalowany. Z pewnością pomogło to w osiągnięciu tego wyniku. Warto przypomnieć, że jeszcze w sierpniu 2018 roku aplikacja przekroczyła próg 500 milionów pobrań, a zatem drugie 500 milionów zaliczyła praktycznie w nieco ponad rok!

Microsoftowi gratulujemy kolejnego sukcesu na platformie Android i czekamy na kolejne kamienie milowe. Jak sądzicie, która aplikacja giganta jako następna osiągnie miliard pobrań?


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-onedrive-on-android-hits-1-billion-downloads-on-google-play/

Polecamy również w kategorii Android