Menu kategorii
 • OneDrive z historią wersji dla wszystkich typów plików

  OneDrive z historią wersji dla wszystkich typów plików

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  22:13
  19.07.2017
  2731 wyświetlenie

  Mamy dobrą wiadomość dla użytkowników OneDrive, którzy przechowują w nim różne typy plików, np. zdjęcia, filmy, dokumenty PDF czy nawet projekty CAD. Microsoft wprowadza długo wyczekiwane wsparcie dla historii wersji plików wszystkich typów. Do tej pory historia wersji działała tylko dla plików Office. Ograniczenie zostało jednak zdjęte i wszystkie pliki przechowywane w OneDrive mają odtąd swoją historię, którą można podejrzeć i w razie potrzeby przywrócić wcześniejszą wersję.

  "OneDrive jest zobowiązany, by pomóc wam skupić się na byciu bardziej produktywnym i nie martwić się przypadkowymi edycjami dokonanymi przez Was lub waszych współpracowników" - wyjaśnia zespół OneDrive w dzisiejszym wpisie na blogu. Po naniesieniu przypadkowych lub celowych zmian zawsze będzie można je cofnąć, przywracając lub pobierając wcześniejszą wersję. Historia wersji będzie przechowywać starsze wersje wszystkich plików przez 30 dni. W serwisie OneDrive.com nadal można korzystać z tej funkcji, klikając prawym przyciskiem myszy dowolny plik i wybierając "Historia wersji". Jak podaje zespół OneDrive, funkcja stanie się ogólnodostępna jeszcze tego lata.

  Gdy panel Historii wersji jest otwarty, można podejrzeć kilka istotnych właściwości, takich jak numer wersji, data modyfikacji, rozmiar pliku i osoba odpowiedzialna za zapisanie modyfikacji. Użytkownik może też podjąć interakcję z każdą zapisaną wersją, otwierając ją w przeglądarce lub edytorze lokalnym, a także "przywrócić" ją, by zastąpiła aktualną wersję pliku przechowywaną w OneDrive.

  Historia wersji ze wsparciem dla wszystkich plików to funkcja o znaczeniu krytycznym dla zaawansowanych użytkowników, niemniej jednak w razie potrzeby wszyscy użytkownicy OneDrive mogą z niej skorzystać. Jak dodaje zespół twórców, "jest to jeden z wielu kroków, które zobaczycie w OneDrive i które wprowadzają pewność, że dane w OneDrive są bezpieczne". Warto też przypomnieć, że w ostatnich dniach funkcja śledzenia zmian (także tych dokonanych przez naszych współpracowników) dotarła do PowerPoint w Office 365.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://blogs.office.com/en-us/2017/07/19/expanding-onedrive-version-history-support-file-types/

  Polecamy również w kategorii OneDrive