Oficjalne wydanie Windows 10 21H2 w przygotowaniu! To był tydzień z Microsoft 191

Oficjalne wydanie Windows 10 21H2 w przygotowaniu! To był tydzień z Microsoft 191

 CentrumXP
CentrumXP
13:00
22.10.2021
2073 wyświetlenia

Witajcie, drodzy Czytelnicy! W tym odcinku To był tydzień z Microsoft skupimy się na najciekawszych doniesieniach dotyczących Windows 11 — aktualizacji naprawiającej wydajność procesorów AMD Ryzen, obsłudze aplikacji Androida, a także nowej kompilacji w kanale Dev. Mamy też informacje o aktualizacji 21H2 dla Windows 10. Sprawdźcie poniżej wszystkie najważniejsze doniesienia mijającego tygodnia.

Oficjalne wydanie Windows 10 21H2 w przygotowaniu. Znamy wybraną kompilację

Microsoft przygotowuje się do wydania publicznej wersji Windows 10 21H2, znanego również jako November 2021 Update. Wybrana kompilacja oznaczona jest numerem 19044.1288, wydana na początku października w kanale Release Preview Windows Insider. Do pobrania dostępne jest również ISO kompilacji. Deweloperzy nie zapowiedzieli jeszcze konkretnej daty aktualizacji.

W przypadku tej konkretnej aktualizacji warto dobrze przyjrzeć się numeracji. Użytkownicy Windows Insider, którzy wcześniej aktualizowali system do wydania 21H2, otrzymają kompilację o numerze 19044.1288. Użytkownicy, którzy pozostali przy wydaniu 21H1 (May 2021 Update) zainstalują kompilację 19043.1288. Natomiast ci, którzy jeszcze pracują na ostatnim zeszłorocznym wydaniu 20H2, otrzymają aktualizację o numerze 19042.1288. Co ważne, każda z tych kompilacji wprowadza do systemu te same poprawki.

Wydajność pamięci L3 w procesorach Ryzen poprawiona!

Jednym z poważniejszych problemów, jakie pojawiły się tuż po wydaniu pierwszej publicznej kompilacji Windows 11, była wydajność procesorów AMD Ryzen. Zaraz po premierze użytkownicy skarżyli się na około 15% spadek wydajności. Wydana tydzień później aktualizacja KB5006674 (build 22000.258) pogorszyła sytuację jeszcze bardziej. Wygląda na to, że błędy w końcu zostały wyeliminowane.

Skuteczna aktualizacja została wydana w zestawie poprawek KB5006746, zmieniającym wersję kompilacji na 22000.282. Na razie aktualizacja trafiła do programu Windows Insider w kanałach Beta i Release Preview. Do szerszego grona odbiorców zostanie dostarczona w ramach najbliższego Patch Tuesday.

Obsługa aplikacji Androida trafiła do Windows Insider!

Windows 11 w końcu otrzymał poglądowe wsparcie obsługi aplikacji Androida. Testy obejmą użytkowników programu Insider w kanale Beta i na razie tylko w Stanach Zjednoczonych. Microsoft podaje, że usługa wirtualizacji aplikacji mobilnych będzie działać z procesorami Intela, AMD i Qualcomm.

Obsługa aplikacji mobilnych Androida była jedną z głośniejszych zapowiedzi związanych z Windows 11. Deweloperom nie udało się przygotować usługi na publiczną premierę systemu, a nawet wprowadzić jej do Windows Insider. Stało się tak przez to, że usługa powstaje w ścisłej współpracy z Amazonem i Intelem. Przygotowanie poprawnie działającej platformy Windows Subsystem for Android zajęło więcej czasu niż zakładano.

Kompilacja 22483 w kanale Dev Windows Insider już dostępna

Użytkownicy korzystający z kanału Dev programu Windows Insider otrzymali nową testową kompilację Windows 11. W kompilacji o numerze 22483 wprowadzono poprawki błędów i dodano jedną prostą funkcję.

Kompilacja 22483 w kanale Dev nie wprowadza jeszcze obsługi aplikacji Androida w Windows 11. Najciekawsza zmiana w dzisiejszym wydaniu to wprowadzanie funkcji odświeżania zawartości sekcji Polecane.

Surface Duo 2 oficjalnie w sprzedaży. Znamy też pełną specyfikację urządzenia

Klienci ze Stanów Zjednoczonych mogą już zamawiać Microsoft Surface Duo 2. Przy okazji ogłoszono pełną specyfikację urządzenia. Ceny nowego Surface Duo w USA zaczynają się od 1499 dolarów.

Pierwszy raz o Surface Duo 2 usłyszeliśmy podczas wrześniowego Surface Event, na którym zapowiedziano też Surface Pro 8 i Surface Laptop Studio.

To by było na tyle, jeśli chodzi o najważniejsze wydarzenia, zapowiedzi i premiery z ostatnich 7 dni. Dziękujemy, że jesteście z nami! Obserwujcie nas na CentrumXP.pl, ale też na YouTube, Twitterze, Facebooku i Instagramie, gdzie zawsze umieszczamy najświeższe informacje, ciekawostki, a czasem też śmieszkujemy. 😉 Do zobaczenia w przyszłym tygodniu!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii CentrumXP