Office Online to teraz po prostu Office

Office Online to teraz po prostu Office

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:14
24.07.2019
1161 wyświetlenie

Microsoft postanowił zrezygnować z brandingu "Online" w webowej wersji Office i zastosować nową terminologię, jeśli chodzi o aplikacje przeglądarkowe. Office używa dodatkowych oznaczeń dla rozróżnienia ofert, np. Office 365 i Office 2019. Ponieważ niektóre z nich ewoluowały, zapewniając dostęp do aplikacji więcej niż jednej platformie, korzystanie z oznaczeń platformowych przestało być potrzebne. Zgodnie z tym podejściem oficjalna nazwa produktu "Office Online" to teraz po prostu "Office".

Co w przypadku, gdy chcemy zaznaczyć, że chodzi o webową lub inną, konkretną wersję? Microsoft używa wtedy terminów "Office for the web", "Office dla Windows", "Office dla komputerów Mac", "Office dla iOS" czy "Office dla Androida". Warto jednak pamiętać, że "for the web", "w przeglądarce" czy "Office.com" nie są oficjalnymi nazwami produktu, lecz nazwami opisowymi, zwyczajowymi, pozwalającymi nam scharakteryzować produkt. Microsoft zachęca również do używania dowolnej terminologii, która zapewnia najwięcej jasności w danym kontekście.

Reklama

Należy podkreślić, że zmiana brandingu dotyczy tylko aplikacji Office. Inne produkty z "Online" w nazwie, takie jak Exchange Online, SharePoint Online, Project Online czy Office Online Server, zachowują swoje dotychczasowe nazwy. Jeśli chodzi o nowego Office'a, Microsoft wprowadził już nową nazwę do swoich produktów. Zmiana powinna stać się widoczna już niebawem.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/Office-Apps-Blog/Why-Office-Online-is-Now-Simply-Office/ba-p/760207

Polecamy również w kategorii Office