Menu kategorii
 • Office Now: asystent użytkownika dla urządzeń z Windows, iOS i Android

  Office Now: asystent użytkownika dla urządzeń z Windows, iOS i Android

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  00:13
  23.05.2015
  3136 wyświetleń

  Trzy miesiące temu Bill Gates ogłosił, że pracuje nad nowym 'osobistym asystentem' dla środowiska Office. Powrót Clippy'ego? Otóż nie. Nowe narzędzie to Office Now - aplikacja, która pomoże użytkownikowi zorganizować dzień i odnaleźć ważne informacje, dzięki którym szybko ukończy swoje zadania. Może to porównać do Office Delve, jednak bardziej w kontekście mobilnego organizera.

  Office Now pomoże nam zaplanować spotkania, wyszukać e-maile, znaleźć drogę do umówionego miejsca czy dołączyć do konferencji. Po otworzeniu aplikacji ujrzymy sumaryczną listę dzisiejszych zadań i zaplanowanych spotkań. Jeśli na spotkanie musimy dojechać, aplikacja uwzględni czas, potrzebny na przebycie drogi. Co istotne, gdy w umówionym terminie nastąpią jakieś zmiany - zostanie odwołane, przesunięte lub przeniesione - otrzymamy o tym stosowne powiadomienie.

  Office NowOffice Now

  Poniżej przytoczymy listę najważniejszych funkcjonalności, które charakteryzują Office Now:

  Podsumowanie na ekranie podglądu to pierwsza rzecz, którą zobaczymy z rana w naszym telefonie. Lista jest dostępna także w centrum akcji.
  • Asystent nawigacyjny podpowie użytkownikowi najlepszą trasę, biorąc pod uwagę natężenie ruchu i inne warunki na drodze.
  • Wyróżnione elementy to zakładka, która poinformuje użytkownika, ile czasu w ciągu dnia spędzi na wydarzeniach oraz kiedy rozpoczyna się pierwszy i kiedy kończy ostatni termin.
  • Zakładka z nieodebranymi połączeniami pozwala szybko oddzwonić na numery, które próbowały się z nami skontaktować.
  • Wgląd w kontakty to opcja, która pozwala szybko przejść do aplikacji Revolve.
  • Tworzenie wydarzeń może odbywać się za pomocą mowy naturalnej.
  • Zakładka z e-mailami do nas samych oferuje wgląd we wiadomości, które wysłaliśmy do siebie samych.
  • Osobna zakładka z e-mailami wyświetla wiadomości, które otrzymaliśmy od innych.

  Aplikacja - jak widzimy - posiada wiele umiejętności, które od dawna oferuje Cortana. Jest jednak pewna różnica. Cortana wymaga zapytań ze strony użytkownika, by ten mógł zajrzeć do określonych treści. Office Now posiada zakładki, które automatycznie wyświetlają wspierane elementy. Ponadto asystent nie ogranicza się jedynie do Windows Phone i Windows 10, ale jest dostępny także dla iPhone'ów i urządzeń z Androidem. Niestety, aplikacja nie została jeszcze udostępniona użytkownikom, gdyż jest dopiero testowana wewnętrznie.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: http://www.neowin.net/news/office-now-microsofts-office-personal-assistant-coming-to-ios-android-and-windows

  Polecamy również w kategorii Office