Menu kategorii
 • Office 2019 już dostępny w wersji Commercial Preview

  Office 2019 już dostępny w wersji Commercial Preview

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  17:11
  27.04.2018
  3144 wyświetlenia

  W zeszłym roku Microsoft oficjalnie zapowiedział Office 2019, nową odsłonę pakietu Office, która trafi do sprzedaży w drugiej połowie bieżącego roku. Już wówczas wiadomo było, że wersja Preview zostanie oddana do użytku w połowie, a wersja finalna - pod koniec 2018 roku. Choć teoretycznie do połowy roku troszkę jeszcze zostało, pierwsi użytkownicy mogą od dziś testować Office 2019 w wersji Commercial Preview.

  Office 2019 Commercial Preview

  Office 2019 dla klientów komercyjnych jest już gotowy! Jak poinformował Microsoft, aplikacje Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Publisher, Access, Project, Visio i OneNote stały się dostępne w wersjach Commercial Preview. "Ten kamień milowy stanowi pierwszą zapowiedź przedpremierową z całej ich serii dla Office 2019, a w następnych miesiącach udostępnimy wersje rozwojowe Office 2019 for Mac, Exchange 2019, SharePoint 2019, Project Server 2019 oraz Skype for Business 2019" - dodaje Jared Spataro, General Manager w Office. Wyjaśnia on również, że najbardziej produktywnym i najbezpieczniejszym doświadczeniem Office jest Office 365 ProPlus, niemniej jednak Office 2019 został przygotowany dla tych, którzy "nie są jeszcze gotowi, by przejść na chmurę".

  Zupełnie nowa wersja Office wiąże się oczywiście z całym wachlarzem zmian. Spataro wspomina choćby o usprawnionej obsłudze pióra dotykowego (Windows Ink), a więc o przemieszczającym się "piórniku", czułości na nacisk, efektach związanych z pochyleniem czy "powtarzaniem" tego, co za pomocą pióra nanosimy. Spodziewać się należy też nowych funkcji Excela, nowych rodzajów wykresów i integracji z Power BI. PowerPoint zostanie z kolei wzbogacony o wysokiej jakości efekty upiększające prezentacje, takie jak Morph i Zoom. Warto tu przypomnieć, że z funkcji tych mogą już korzystać subskrybenci Office 365, ale nie dotarły one do Office 2016. Nowa wersja pakietu to również parę nowości dla administratorów, w tym usprawniona technologia Click-to-Run (C2R).

  Office 2019 w wersji Commercial Preview to dopiero początek. Jak wynika z harmonogramu, oficjalnie cykl życia produktu (wsparcie podstawowe) rozpocznie się w okolicach października/listopada tego roku.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/Office-Apps-Blog/Office-2019-Preview-is-ready-for-Commercial-customers/ba-p/187506

  Polecamy również w kategorii Office 2019