Od teraz Surface Dial działa również na ekranie Surface Pro 4

Od teraz Surface Dial działa również na ekranie Surface Pro 4

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
13:50
13.04.2018
2 komentarze
749 wyświetleń

Surface Dial to rewolucyjne w swojej idei urządzenie, które zaprezentowane zostało wraz z Surface Studio. Duet ten sprawia, że praca z wieloma programami graficznymi lub na przykład Excelem czy aplikacją Mapy jest o wiele wygodniejsza. Surface Dial to bardzo intuicyjne i banalne w obsłudze urządzenie. Wciśnij i obróć - to w zasadzie dwie czynności, które musimy wykonać, aby obrócić obraz, dostosować paletę barw czy ustawić poziomy ich nasycenia. Zastosowań jest oczywiście o wiele więcej. Proste, ale jednocześnie piekielnie przydatne.

Surface Pro 4 i Surface Dial

Urządzenie to jest kompatybilne z każdym komputerem z Windows 10, jednak pełny potencjał tego akcesorium mogli do tej pory wykorzystać jedynie użytkownicy Surface Studio i najnowszego Surface Pro. Teraz do tego grona dołącza starszy model, jakim jest Surface Pro 4. Wszystko za sprawą nowej aktualizacji, która dodaje wykrywanie pokrętła na ekranie. Aktualizacja zawiera kilka komponentów:

  • Surface Dial Detection v2.0.2.0
  • Surface Dial Filter v1.1.11.0
  • Surface Digitizer Integration v2.0.313.0
  • Surface Touch Servicing ML v1.0.821.0

Pierwsze 3 z nich odpowiadają właśnie za obsługę Dial na ekranie urządzenia, natomiast czwarty z nich poprawia precyzję ekranu dotykowego. Nowa aktualizacja pokazuje, że Microsoft dba nie tylko o swoje najnowsze flagowe urządzenia. Dial, dzięki nowym sterownikom na Surface Pro 4, działa jak na nowszych modelach. Niestety, polscy użytkownicy muszą nieco kombinować, aby dostać Surface Dial w swoje ręce, bowiem nie jest on oficjalnie dostępny w naszym kraju.

Surface Dial GIF

Pytanie może być tylko jedno - Dlaczego dopiero teraz? Odpowiedź jest raczej oczywista. Wsparcie dla Surface Dial było jedną z najważniejszych funkcji najnowszego Surface Pro, więc dodając je w tym samym momencie na starszym modelu, Microsoft sprawiłby, że wielu użytkowników nie musiałoby zastanawiać się nad zakupem nowej wersji. Teraz, prawie rok po premierze Surface Pro, Microsoft może spokojnie zadbać również o użytkowników starszych wersji Surface. Jeśli aktualizacja nie pojawiła się jeszcze na Waszych urządzeniach, możecie ją pobrać ręcznie ze strony Microsoftu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/latest-driver-update-for-surface-pro-4-enables-on-screen-support-for-surface-dial/

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

  • adas 13:59 13.04.2018

    No w końcu! Czekałem na tę funkcję i nie wierzyłem, że kiedykolwiek będzie :)

  • Wojciech Błachno 14:04 13.04.2018

    My też nie mogliśmy się doczekać :)

Skomentuj

Autor