Ochrona wrażliwych danych z nowym rozszerzeniem Microsoftu dla Chrome

Ochrona wrażliwych danych z nowym rozszerzeniem Microsoftu dla Chrome

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:22
28.05.2021
1537 wyświetleń

Microsoft posiada już imponujący katalog rozszerzeń w Chrome Web Store, wliczając w to Office, nową kartę Microsoft News, Redaktora Microsoft (sprawdzanie pisowni i gramatyki), Udostępnianie ekranu w Microsoft Teams, Microsoft Solitaire Collection i wiele innych. W ostatnim czasie dołączyło do nich Microsoft Compliance Extension — ogólnodostępne już rozszerzenie chroniące organizację przed utratą i wyciekiem wrażliwych danych.

Microsoft Compliance Extension pozwala organizacjom komercyjnym wymusić zasady Endpoint Data Loss Prevention dla wrażliwych plików, do których dostęp uzyskiwany jest poprzez przeglądarkę Google Chrome. Za jego pomocą firmy mogą skonfigurować zasady DLP dla punktu końcowego, by chronić wrażliwe informacje przed ryzykownym i nieodpowiednim udostępnianiem, transferem i użyciem.

Microsoft Compliance Extension

Rozszerzenie oferuje kilka zasadniczych trybów różniących się stopniem restrykcji:

  • Audit mode: Tryb audytu rejestruje zdarzenia naruszenia zasad bez wpływania na aktywność użytkownika końcowego.
  • Block with Override mode: Tryb blokowania z nadpisywaniem rejestruje i blokuje aktywność, ale pozwala użytkownikowi nadpisywać, gdy ma uzasadnioną potrzebę biznesową.
  • Block mode: Tryb blokowania rejestruje i blokuje aktywność bez możliwości nadpisywania.

Zasady obsługiwane przez rozszerzenie obejmują przypadki użycia, takie jak wgrywanie wrażliwych plików do usług w zabronionych domenach, drukowanie wrażliwych dokumentów, zapisywanie wrażliwych plików w zasobach udostępnionych lub urządzeniu pamięci przenośnej oraz kopiowanie wrażliwej zawartości do schowka. Sygnały zgromadzone przez Enpoint DLP za pośrednictwem rozszerzenia mogą być przetwarzane przez rozwiązanie Insider Risk Management od Microsoft.

Microsoft Compliance Extension w ogólnodostępnym wydaniu można już pobrać z Chrome Web Store.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-compliance-extension-for-chrome-is-now-generally-available/

Polecamy również w kategorii Chrome