Obraz ISO i zrzuty pamięci jądra w Windows 11 (build 25276 w Dev Channel)

Obraz ISO i zrzuty pamięci jądra w Windows 11 (build 25276 w Dev Channel)

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:37
12.01.2023
958 wyświetleń

Windows 11 Insider Preview otrzymał drugą w tym roku aktualizację w Dev Channel. Tym razem nowej zawartości jest dużo więcej, a ponadto system w tej najbardziej aktualnej wersji wydano również jako obraz ISO. Wśród nowości m.in. tworzenie zrzutów pamięci jądra w Menedżerze zadań, nowe powiadomienia OneDrive w Ustawieniach i nowy design okna dialogowego z ostrzeżeniem o niezgodności aplikacji.

Windows 11: nowości w kompilacji 25276 w Dev Channel

Obraz ISO

Windows 11 Build 25276 został wydany jako obraz ISO — do pobrania tutaj.

Tworzenie zrzutów pamięci jądra na żywo w Menedżerze zadań

Microsoft wprowadza do Menedżera zadań nowy zestaw funkcji zorientowanych na deweloperów, aby umożliwić zbieranie zrzutów pamięci jądra w czasie rzeczywistym (live kernel memory dumps — LKDs). Stanowi to dodatek do istniejącego zrzutu pamięci dla procesów w trybie użytkownika. Celem tej nowej funkcji jest możliwość gromadzenia danych do rozwiązywania problemów, jednocześnie umożliwiając systemowi dalsze działanie. W rzeczywistości funkcjonalność pojawiła się już w sierpniowym buildzie 25188, tyle że dotąd pozostawała ukryta.

Tworzenie zrzutów pamięci jądra w Menedżerze zadań

Aby z tego skorzystać, przejdź do karty Szczegóły w Menedżerze zadań, kliknij prawym przyciskiem proces System i wybierz w menu kontekstowym "Utwórz plik zrzutu pamięci jądra w czasie rzeczywistym". Dump zostanie zapisany w stałej lokalizacji: %LocalAppData%\Microsoft\Windows\TaskManager\LiveKernelDumps.

Tworzenie zrzutów pamięci jądra w Menedżerze zadań

Dodatkowo w ustawieniach Menedżera zadań znajdziesz nowe opcje związane z LKD. Zmiana będzie wdrażana etapami, dlatego nie pojawi się natychmiast u wszystkich Insiderów w Dev Channel.

Nowe powiadomienia o braku miejsca w OneDrive w Ustawieniach

W listopadzie Microsoft rozpoczął aktualizacje wizualne podglądu informacji o OneDrive w aplikacji Ustawienia. Jako że od lutego załączniki Outlooka będą zabierać miejsce w tym samym magazynie w chmurze, co pliki OneDrive, informacja o tym pojawiła się również w Ustawieniach. Zmiana będzie stopniowo włączana u Insiderów w Dev Channel.

OneDrive - Ustawienia

Zmiany i ulepszenia

Ogólne

 • Zaktualizowano okno dialogowe, które pokazuje, że aplikacja ma problemy ze zgodnością. Ma ono teraz nowy design Windows 11.
 • Aplikacja ma problemy ze zgodnością

Zabezpieczenia Windows

 • Zaktualizowane okna dialogowe powiadomień Zabezpieczeń Windows (build 25267) zostały tymczasowo wyłączone. Będą one przywrócone po rozwiązaniu kilku problemów.
 • Windows 11 Insider Preview w edycji Pro, począwszy od builda 25267, domyślnie nie pozwala już użytkownikowi łączyć się ze zdalnym udziałem za pomocą danych uwierzytelniania gościa. Jest to ustawienie zgodne z silniejszymi zabezpieczeniami edycji Enterprise i Education, obecne od czasu Windows 10.

Poprawki błędów

Pasek zadań i zasobnik systemowy

 • Rozwiązano problem z przełączaniem okien za pomocą podglądu paska zadań.
 • Rozwiązano problemy z wysypywaniem się explorer.exe, wpływające na zasobnik systemowy.
 • Podczas otwierania wysuwanego menu z paska zadań naciśnięcie klawisza Esc w celu zamknięcia menu powinno teraz przywrócić fokus klawiatury do przycisku, z którego został wywołany.

Wyszukiwanie na pasku zadań

 • Rozwiązano problemy z układem tekstu w polu wyszukiwania na pasku zadań podczas korzystania z języków wyświetlania pisanych od prawej do lewej, takich jak arabski.
 • Rozwiązano problem z wybranym stylem wyszukiwania w ustawieniach paska zadań, który nie był zapamiętywany podczas aktualizacji. To ustawienie powinno teraz obowiązywać w kolejnych aktualizacjach Insider Preview.

Eksplorator plików

 • Rozwiązano problem z wysypywaniem się explorer.exe podczas otwierania Eksploratora plików, związany z ładowaniem ostatnich plików.

Dostęp głosowy

 • Dostęp głosowy będzie teraz działał poprawnie podczas wprowadzania liczb w aplikacji Kalkulator.
 • Rozwiązano problem z wysypywaniem się podczas wydawania poleceń ruchu w lewo i w prawo z dostępem głosowym.

Wprowadzanie

 • Rozwiązano problem z przyciskiem "Wstaw tekst", który nie działał podczas korzystania z IME Pinyin.

Widżety

 • Rozwiązano problem z tablicą widżetów, która zacinała się otwarta w stanie niewidocznym u Insiderów w Chinach.

Pozostałe

 • Aby poprawić przejrzystość, gdy funkcja Windows Defender Credential Guard jest włączona, podczas próby użycia pulpitu zdalnego z domyślnymi poświadczeniami zostanie teraz wyraźnie wyświetlona informacja "Ochrona poświadczeń usługi Windows Defender nie zezwala na używanie poświadczeń logowania do systemu Windows. Wprowadź swoje dane uwierzytelniające".

Znane problemy

Ogólne

 • Korzystanie z Windows Hello, aby logować się poprzez rozpoznawanie twarzy, może nie działać na niektórych urządzeniach. Można to ominąć, korzystając z kodu PIN.
 • U części użytkowników instalowanie ostatnich buildów może trwać dłużej, niż by oczekiwali.
 • Microsoft bada raporty o zawieszaniu się systemu podczas używania przeglądarki i niektórych innych aplikacji.

Pasek zadań i zasobnik systemowy

 • Pasek zadań czasami jest przycięty w połowie podczas używania go w trybie zoptymalizowanym dla tabletu.

Wyszukiwanie na pasku zadań

 • w niektórych przypadkach nie można ustawić pola wyszukiwania paska zadań, aby wyświetlało się tylko jako ikona. Aby obejść ten problem, najpierw zmień opcję na inną, a następnie powinieneś móc wybrać wyświetlanie tylko jako ikony.

Menedżer zadań

 • Niektóre okna dialogowe mogą nie być renderowane we właściwym motywie po zastosowaniu go na stronie ustawień Menedżera zadań.
 • Obszar danych na stronie "Procesy" może migać przy zmianie motywu na stronie Ustawień Menedżera zadań.

Widżety

 • W językach wyświetlania od prawej do lewej, takich jak arabski, zawartość jest animowana poza widokiem przed zmianą rozmiaru tablicy widżetów po kliknięciu rozszerzonego widoku tablicy widżetów.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windows-insider/2023/01/12/announcing-windows-11-insider-preview-build-25276/

Polecamy również w kategorii Windows Insider