O losie Windows zadecyduje jego wróg

O losie Windows zadecyduje jego wróg

 Autor nieznany
Autor nieznany
00:00
22.02.2002
2352 wyświetlenia
Amerykański sąd wyznaczył na eksperta w postępowaniu antymonopolowym przeciwko Microsoftowi profesora Lee Hollara z Uniwersytetu Utah, który już wcześniej występował w sprawach przeciw producentowi systemu Windows.

Sędzia Colleen Kollar-Kottely prowadząca sprawę zdecydowała, że w celu sprawdzenia zapewnień Microsoftu o niemożności rozłączenia systemu Windows z przeglądarka Internet Explorer potrzebna jest ekspertyza niezależnego fachowca. Wybór padł na osobę profesora Lee Hollara, który wcześniej występował już jako ekspert w sprawach antymonopolowych przeciw Microsoftowi m.in. Caldery i zyskał sobie w firmie z Redmond opinię zawodowego eksperta anty-Microsoftowego. Zdaniem Microsoftu, Hollar m.in. złamał umowę o poufności podczas badania kodu oprogramowania Windows w trakcie tych wcześniejszych spraw.

O ujawnienie kodu źródłowego Windows wnosili prokuratorzy reprezentujący 9 stanów, które w postępowaniu antymonopolowym nie podpisały ugody z firmą z Redmond. Prokuratorzy chcą, by Microsoft sprzedawał "gołą" wersję Windows bez dodatkowego oprogramowania jak IE czy odtwarzacz multimedialny.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.centrumxp.pl

Polecamy również w kategorii Procesy sądowe Microsoftu