Menu kategorii
 • Nvidia wydała oficjalne sterowniki dla Windows 11

  Nvidia wydała oficjalne sterowniki dla Windows 11

   Mateusz Miciński
  Mateusz Miciński
  11:32
  21.07.2021
  2529 wyświetleń

  System operacyjny Windows 11 nadal pozostaje w fazie rozwojowej i na finalne wydanie musimy poczekać do października tego roku. Jak na wersję rozwojową przystało, nie jest ona wolna od błędów, a i sama wydajność wymaga jeszcze optymalizacji. Ogólna wydajność jest także zależna od sterowników urządzeń, które muszą zostać dostosowane przez producentów sprzętu. Już w zeszłym tygodniu Intel wypuścił sterowniki dedykowane Windows 11, a teraz przyszedł czas na Nvidię, która opublikowała sterownik GeForce w wersji 471.41 z obsługą WDM 3.0 dla systemu Windows 11.

  Oficjalne sterowniki Nvidia dla Windows 11

  Potwierdzeniem wsparcia systemu Windows 11 jest lakoniczny wpis na forum firmy Nvidia:

  Wraz ze sterownikiem Nvidia GeForce Game Ready/Studio w wersji 470 wprowadzamy obsługę systemu Microsoft Windows 11. Jeżeli jesteś użytkownikiem Windows Insider, zapraszamy do podzielenia się z nami swoją opinią i zgłoszenia ewentualnych problemów ze sterownikami.

  Aktualizacja sterowników Nvidia poza wprowadzeniem obsługi Windows 11, poprawia ponadto obsługę gier z obsługą kart RTX, takich jak Red Dead Redemption 2 i Chernobylit. Nvidia dodała także obsługę nowych monitorów do gier oraz profili GeForce Experience Optimal Playable Setting. Z kolei sami użytkownicy donoszą, że po aktualizacji sterowników, ich urządzenie przełącza się na tryb 8-bitowy z 10-bitowego.

  Najnowsze sterowniki Nvidia dla systemu Windows 11 możecie pobrać ze strony Pobieranie sterowników Nvidia lub za pomocą aplikacji Nvidia GeForce Experience.

  Strona pobierania sterowników Nvidia

  Warto na koniec dodać, że Windows 11 wprowadza sporo usprawnień dla graczy. Tryb Auto HDR poprawia poziom kolorów i janości w grach korzystających z bibliotek DirectX 11 i 12, które natywnie obsługują SDR. Drugą nowością wartą wspomnienia jest DirectStorage, który radykalnie skraca czas ładowania, zmniejsza opóźnienia i odpowiada za ulepszenie grafiki w grach korzystających z API DirectStorage.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.windowslatest.com/2021/07/20/after-intel-nvdia-delivers-official-gpu-drivers-for-windows-11/

  Polecamy również w kategorii Windows 11