Nowy sposób wyświetlania daty w Eksploratorze plików

Nowy sposób wyświetlania daty w Eksploratorze plików

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
15:10
03.12.2018
3042 wyświetlenia

Ciemny eksplorator plików był największą zmianą, jaka zaszła w tym miejscu systemu Windows 10 od czasu jego premiery. Jednak to nie koniec i Microsoft testuje kolejne zmiany, które pojawią się w systemie wraz z wiosenną aktualizacją 19H1. Tym razem wypatrzona przez testerów zmiana jest drobna, ale wprawne oko ją dostrzegło. Zmiana dotyczy formatu daty modyfikacji pliku.

W dotychczasowej formie data modyfikacji wyglądała następująco: Dzień/Miesiąc/Rok Godzina. Nie zawsze było to czytelne i Microsoft postanowił to znacznie uprościć. W 19H1 data obejmuje tylko miesiąc przedstawiony słownie oraz dzień. Widać to wyraźnie na poniższym zrzucie ekranu.

Format daty Eksplorator plików 19H1

Przyznacie, że nowy format jest dużo czytelniejszy. Jednak niektórzy mogą zadać słuszne pytanie o godzinę, która wbrew pozorom jest bardzo istotna. W nowym formacie godzina nie pojawia się przy plikach, które zostały niedawno zmodyfikowane. Jeśli jest to dla nas wada, to można w prosty sposób powrócić do klasycznego układu, odznaczając opcję "Pokaż datę w formacie odwróconym" w sekcji Widok ustawień Eksploratora plików.

Microsoft równolegle pracuje nad zupełnie nową wersją UWP Eksploratora plików, który jest w systemie dostępny już teraz, choć tymczasowo ukryty. Nie jest to jeszcze gotowy produkt, choć warto sprawdzić, jak działa. Parę miesięcy temu opublikowaliśmy poradnik, jak uzyskać dostęp do nowego Eksploratora już teraz.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/windows-10-19h1-will-show-file-explorer-dates-in-conversational-format/

Polecamy również w kategorii Windows 10