Nowy edytor C# w Visual Studio 2019 for Mac Preview 3

Nowy edytor C# w Visual Studio 2019 for Mac Preview 3

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:22
06.03.2019
828 wyświetleń

Data premiery Visual Studio 2019 została już wcześniej wyznaczona na 2 kwietnia. Zanim jednak nastąpi przejście do ogólnej dostępności (GA), następuje wydanie wersji Release Candidate (RC), poprzedzane wersjami Preview. Trzecia z nich właśnie ukazała się dla komputerów Mac. Znajdziemy w niej szereg nowości, jak uruchamianie wielu instancji, usprawnienia dla Xamarin, ulepszone debugowanie dla deweloperów Unity, usprawnione sugestie i IntelliSense czy wreszcie wspomniany nowy edytor C#.

Nowy edytor C# bazuje na solidnych podstawach edytora z Windows. Zawiera on jednak natywny interfejs macOS, dzięki czemu jego obsługa na Macu jest bardziej naturalna. Poza wyglądem i doświadczeniami edycji/nawigacji ulepszono też IntelliSense/uzupełnianie kodu oraz szybkie sugestie poprawek. Poza tym użytkownicy mogą spodziewać się wsparcia dla tekstu od lewej do prawej i w obu kierunkach, a także dla natywnych dla macOS źródeł wejściowych.

Jeśli chodzi o otwieranie wielu okien Visual Studio, użytkownicy Mac mogą teraz kliknąć prawym przyciskiem myszy zadokowaną ikonę i wybrać z menu opcję nowej instancji. Visual Studio dla komputerów Mac ma wprawdzie możliwość otwierania wielu rozwiązań w jednym oknie, ale użytkownicy oczekiwali też możliwości otwierania wielu okien - i właśnie ona nadeszła.

Preview 3 wprowadza też zmiany dla deweloperów Xamarin. To między innymi szybszy czas kompilacji i wdrażania aplikacji Androidowych (do 29/50%), wsparcie dla Android Pie (9.0) i nowe szablony Xamarin.Forms Shell. Zmiany nadeszły też dla deweloperów Unity. Dotąd używane były różne debugery dla narzędzi Unity w Windows i na Macach. Wraz z tym wydaniem debuger będzie taki sam, jak w Windows. Ma on lepszą kompatybilność ze starszymi wersjami Unity i lepiej radzi sobie z debugowaniem niebezpiecznego kodu C#.

Pozostałe zmiany w tej wersji to m.in. wsparcie dla Emoji, sprawniejsze wyszukiwanie i zamienianie, a także zmiany na poziomie edytora, takie jak choćby edycja wielu wierszy jednocześnie (multi-caret editing), o którą prosiło wielu użytkowników.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://devblogs.microsoft.com/visualstudio/visual-studio-2019-for-mac-preview-3/

Polecamy również w kategorii Visual Studio