Nowe problemy z SSD i certyfikatami w Windows 10 October 2020 Update

Nowe problemy z SSD i certyfikatami w Windows 10 October 2020 Update

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:00
06.11.2020
3565 wyświetleń

Pod koniec października pisaliśmy o kolejnych problemach, które wyłoniły się po premierze October 2020 Update. Wiążą się one z niektórymi sterownikami dźwięku Conexant lub Synaptics. Podczas gdy wciąż czekają na poprawki, do puli znanych problemów w Windows 10 20H2 (ale też 2004) dołączyły dwa kolejne punkty.

Pierwszy z tych nowych problemów Microsoft odnotował 30 października. Chodzi tu o certyfikaty, które mogą nie być obecne po aktualizacji do nowszej wersji Windows 10:

Urządzenia w zarządzanym środowisku, używające narzędzi do zarządzania aktualizacjami lub obrazów ISO, mogą utracić certyfikaty podczas aktualizowania.

Drugi nowy problem dodano do listy wczoraj. Dotyczy on konkretnego rodzaju dysków NVMe SSD:

Urządzenia korzystające z SSD Thunderbolt mogą otrzymać błąd zatrzymania "DRIVER_VERIFIER_DMA_VIOLATION (e6)" podczas podłączania SSD.

W międzyczasie (również wczoraj) Microsoft poinformował o rozwiązaniu problemu z występowaniem błędu "Twój komputer zostanie uruchomiony ponownie w ciągu minuty" podczas uzyskiwania dostępu do opcji logowania lub użytkowników w MMC. Przypomnijmy jeszcze, że pod koniec października dostępność aktualizacji 20H2 została zawężona. Na przestrzeni kolejnych tygodni "zawór dostępności" będzie powoli odkręcany.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://docs.microsoft.com/en-us/windows/release-information/status-windows-10-2004#1515msgdesc

Polecamy również w kategorii Windows 10