Nowe opcje wyszukiwania ofert pracy w LinkedIn

Nowe opcje wyszukiwania ofert pracy w LinkedIn

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:34
23.08.2018
1089 wyświetleń

LinkedIn ogłosił wczoraj trochę nowych aktualizacji dla LinkedIn Jobs, które pomogą poszukującym pracę znaleźć taką, która będzie dla nich najlepsza. Poszukiwanie pracy może być drogą pełną wybojów i zakrętów, dlatego ważne jest, aby wyszukiwarka ofert działała efektywnie. Prowadząc własne badania, twórcy portalu doszli do wniosków, na podstawie których wprowadzili kilka zmian - nowe doświadczenie wyszukiwania, wyszukiwanie pracy zdalnej, aktualizację wyszukiwania dla LinkedIn Salary i funkcję monitorowania ofert.

Łatwiejszy sposób wyszukiwania odpowiedniej oferty

Jeśli niedawno wyszukiwaliście oferty pracy w LinkedIn, mogliście zauważyć pewne zmiany. LinkedIn twierdzi, że dni, w których otwieraliśmy wiele kart i traciliśmy wątek, już odeszły: Z nowym doświadczeniem wyszukiwania LinkedIn Jobs możecie przewijać szczegóły ofert, zapisywać te, które was interesują, i przeglądać wszystkie ważne informacje, jak wielkość firmy, liczbę aplikujących i kto w waszej sieci może pomóc - wszystko to na górze strony, szybko dając wam kontekst, którego potrzebujecie, by ocenić, czy praca jest dla was odpowiednia.

Wyszukiwanie ofert pracy zdalnej

LinkedIn przeprowadził własne badania i zauważył, że wielu pracowników ceni sobie elastyczne harmonogramy i work/life balance, co zwykle oznacza pracę zdalną. Niedawna ankieta Gallup pokazała, że 43% amerykańskich profesjonalistów spędziło w zeszłym roku jakiś czas, pracując zdalnie. Jako że ten model pracy cieszy się rosnącą popularnością, LinkedIn ułatwi nam wyszukiwanie ofert pracy na stanowiskach, które nie wymagają od nas stawiania się w biurze. Jak to działa? Kiedy będziecie szukać pracy na LinkedIn, będziecie mogli wybrać 'prace zdalne' jako swoją lokację. W rezultacie zostaną zwrócone tylko te oferty, w których publikujący zaznaczyli, że praca jest w pełni zdalna - wyjaśnia LinkedIn. Dodatkowo możemy w naszych preferencjach zaznaczyć, że jesteśmy otwarci na pracę zdalną, co będzie dobrym sygnałem dla rekrutujących.

Więcej informacji o potencjalnej wypłacie

Lepszy wgląd w możliwe zarobki zapewni nam teraz sekcja LinkedIn Salary: Teraz, używając LinkedIn Salary, będziecie mogli wyszukiwać według firmy - a nie tylko według nazwy stanowiska - aby zrozumieć, jak różne stanowiska są opłacane w firmie, którą jesteście zainteresowani. Dzięki temu dodatkowemu wglądowi profesjonaliści mogą wejść w rozmowy kwalifikacyjne lub konwersacje z menadżerami, będąc lepiej poinformowani.

Powiadomienia, gdy zostanie opublikowana nasza wymarzona oferta

LinkedIn będzie nas informował w formie alertów, kiedy śledzona przez nas wymarzona firma opublikuje nowe oferty, dzięki czemu będziemy wiedzieć o nich pierwsi.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blog.linkedin.com/2018/august/22/updates-to-jobs-search-make-it-easier-t

Polecamy również w kategorii Rozwiązania dla biznesu