Nowe laptopy z Windows 11 SE od Acer, ASUS, Dell, Dynabook, Fujitsu, HP, JP-IK, Lenovo i Positivo

Nowe laptopy z Windows 11 SE od Acer, ASUS, Dell, Dynabook, Fujitsu, HP, JP-IK, Lenovo i Positivo

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:16
18.01.2022
1935 wyświetleń

Na początku listopada zeszłego roku Microsoft przedstawił nowy wariant systemu — Windows 11 SE. Ta lżejsza, bezpieczniejsza i bardziej okrojona wersja Jedenastki przeznaczona jest dla rynku edukacyjnego. Pierwszym dedykowanym urządzeniem został Surface Laptop SE, ale wiadomo też było, że nadejdą kolejne niedrogie laptopy/tablety od partnerów. Właśnie nadciąga ich pierwsza fala.

Surface Laptop SE to najtańszy spośród wszystkich komputerów Surface. Ekosystem "SE" nie kończy się jednak na tym. Po zapowiedziach propozycji od zewnętrznych producentów przyszedł czas na konkrety. Microsoft zaprezentował dziś na blogu szereg urządzeń z Windows 11 SE. Zgodnie z tytułem wpisu system napędza nową generację urządzeń dla zmieniającego się krajobrazu edukacji. Zobaczmy, co takiego przygotowali partnerzy.

Acer TravelMate Spin B3

Zacznijmy od modelu Acer TravelMate Spin B3 (na zdjęciu powyżej). To 11,6-calowy laptop zaprojektowany tak, by przetrwał cały dzień szkolny u użytkowników K-12, zarówno w klasie, jak i w domu. Cechuje go "militarna" odporność na upadki. Został wyposażony w zderzaki absorbujące wstrząsy (bumpery), dobrze zabezpieczone klucze i system drenażu chroniący elementy wewnętrzne przed umiarkowanym rozlaniem. Wewnątrz znajdują się ostatnie procesory Intel Pentium Silver i Celeron, kamera internetowa, bateria z 10-godzinną żywotnością i moduł Wi-Fi 6 (Gig+) od Intel z technologią 2×2 MU-MIMO, umożliwiającą łączność w środowiskach multi-user. Innym modelem Acera z Windows 11 SE jest TravelMate B3.

ASUS BR1100F

Kolejna propozycja z Windows 11 SE to ASUS BR1100F — laptop dla uczniów w każdym wieku i towarzysz nauki z wytrzymałym, trwałym designem. Ma wytrzymać uderzenia, uderzenia, upadki i zalanie bez uszkodzeń. Oprócz ekranu dotykowego i rysika posiada też wyjątkowo wytrzymały zawias 360º i kamerę skierowaną w stronę świata. Inne elementy ochronne obejmują gumowy zderzak i klawiaturę odporną na zalanie. BR1100F wspiera Wi-Fi 6 i opcjonalnie 4G LTE, a także ma technologię redukcji szumów opartą na sztucznej inteligencji, zapewniającą wysokiej jakości zdalną naukę i konferencje. Modułowa konstrukcja ułatwia serwisowanie, a powłoka antybakteryjna na obudowie, klawiaturze, panelu dotykowym i podpórce pod nadgarstki pomaga utrzymać laptopa w czystości.

Lenovo 10w Tablet

Inną ciekawą nowością jest Lenovo 10w Tablet — tym razem z Windows 11. Tablet wyposażony został w platformę obliczeniową Qualcomm Snapdragon 7c zgodną ze standardem "Always On, Always Connected". Tu również znajdziemy gumowane zderzaki, a oprócz tego szkło Corning Gorilla Glass, ekran FHD 16:10, przednią i tylną kamerę oraz odłączany moduł klawiatury, który z tabletu uczyni 10,1-calowego laptopa. Lenovo przedstawił też Lenovo 13w Yoga — również z Windows 11. Jeśli natomiast szukacie modeli z Windows 11 SE, to są to: Lenovo 100w, 300w, 500w i 14w.

Pozostałe laptopy dla edukacji zaprezentowane dzisiaj to Dell Latitude 3120 oraz 3120 2-in-1, Dynabook E10-S (z Windows 11 SE) i Satellite Pro E10S (z Windows 11), HP ProBook Fortis 14-inch G9 Notebook i Pro x360 Fortis 11-inch G9 Notebook oraz JP.IK Leap T304 i Turn T303.

Chcesz poznać więcej laptopów i tabletów dla ucznia? Sprawdź nasz artykuł na blogu onex.store:
Elektroniczna wyprawka szkolna. Co warto kupić dziecku do szkoły?


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2022/01/18/windows-11-powers-a-new-generation-of-devices-for-educations-changing-landscape/

Polecamy również w kategorii Urządzenia