Menu kategorii
 • Nowe doświadczenia kontaktów i udostępniania w aplikacji Twój telefon

  Nowe doświadczenia kontaktów i udostępniania w aplikacji Twój telefon

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  13:48
  21.09.2020
  3038 wyświetleń

  Zawsze kiedy wydaje się, że do aplikacji Twój telefon nie można już dokooptować nic więcej, Microsoft wychodzi z kolejnymi funkcjonalnościami. Na ich ślad natknęła się redakcja serwisu ALumia. Do apki zmierza nowe doświadczenie kontaktów (związek z odesłaną na emeryturę aplikacją "Kontakty" w Windows 10 jest nieprzypadkowy), funkcjonalność udostępniania z telefonu oraz odświeżenie interfejsu kilku sekcji.

  Kontakty

  Twój telefon - Your Phone

  Microsoft zdaje sobie sprawę, że najczęściej listę kontaktów trzymamy na telefonach, nie na pecetach (wyjątkiem są aplikacje poczty i kalendarza), dlatego po "deprecjacji" aplikacji Kontakty przeniósł jej doświadczenie do Twojego telefonu. Nowa zakładka w aplikacji daje dostęp do kontaktów znajdujących się na telefonie. Z tego miejsca możemy je przeglądać na PC, wysyłać wiadomości i nawiązywać połączenia.

  Udostępnianie zawartości z telefonu

  Twój telefon - Your Phone

  Microsoft ustawia aplikację Twój telefon jako miejsce docelowe udostępniania z Androida. Pozwoli to udostępniać zawartość aplikacji na PC, po czym będzie ona dostępna w sekcji "Przesłane z telefonu". Aplikacja będzie akceptować linki, obrazy i tekst.

  Zmiany kosmetyczne

  Twój telefon - Your Phone

  W aplikacji zauważono też parę zmian wizualnych w takich sekcjach, jak Urządzenia i Ustawienia. Dodano m.in. zaokrąglone rogi, aby interfejs uzyskał spójność ze stylem Fluent Design. Zmiana ta jest obecnie udostępniana Insiderom, niemniej do niektórych użytkowników publicznej wersji Windows 10 może trafić już teraz za sprawą aktualizacji po stronie serwera.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/microsofts-your-phone-app-is-getting-some-cool-new-features/

  Polecamy również w kategorii Twój telefon